Лудогорец писа "шестица" на Септември, за да остане далеч пред преследвачите (ВИДЕО)

Шампионите летят под ръководството на Стойчо Стоев

Лидерът в Първа лига Лудогорец разби с 6:0 Септември в мач от 26-ия кръг на българския шампионат. С два гола за разградчани се отличиха Якуб Свиерчок и Марселиньо, а останалите добавеиха Григоре и Кешеру.

Срещата на "Лудогорец Арена" започна добре за гостите, които в 7-та минута застрашиха Илиев, който спаси удар на Глишич. След това обаче домакините показаха пълна доминация и в 9-та минута Свиерчок откри, след като Попа центрира от корнер, Григоре продължи топката и нападателят на зелените заби кълбото в мрежата.

В 21-та минута отново той бе точен, засичайки успореден пас на Манолев, който пък бе изведен перфектно от Дяков. Само три минути по-късно Антон Недялков беше съборен в наказателното поле от Георги Стоичков и Григоре реализира наказателния удар.

Лудогорец заби и четвърти гол преди почивката, дело на Марселиньо, който оползотвори отличен пас на Вандерсон. Същата комбинация се повтори десет минути след началото на втората част. Вандерсон подаде на атакуващия халф на домакините, който записа за втори път името си сред голмайсторите.

Малко след час игра Клаудиу Кешеру оформи крайното 6:0, след като удар на Марселиньо бе избит от Георгиев и румънецът само довкара топката в мрежата.

Така Лудогорец събра 62 точки на върха на таблицата и остави Левски и ЦСКА на осем пункта зад себе си. От 17:45ч. днес "армейците" приемат Берое и имат шанс да се доближат на пет зад шампионите.

Лудогорец - Септември 6:0
1:0 Свиерчок '8
2:0 Свиерчок '21
3:0 Григоре (дузпа) '24
4:0 Марселиньо '43
5:0 Марселиньо '55
6:0 Кешеру '64

Стартови състави:

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 11. Манолев, 18. Дяков, 21. Григоре, 44. Горалски, 70. Шверчок, 77. Попа, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон

Септември: 21. Георгиев, 8. Галчев, 23. Дюлгеров, 10. Чандъров, 22. Стоичков, 7. Русев, 19. Глишик, 17. Костадинов, 13. Димитров, 20. Мандианго, 16. Николов