ИНТЕРЕСНО: Левски с най-много дузпи от началото на сезона

Верея сложи край на 808-минутна голова суша срещу "сините"

13 часа и 28 минути (808 минути) – толкова продължи головата суша на Верея. Нейният край сложи… защитникът на Левски Нуно Рейш. В предишните 8 шампионатни двубоя Верея не бе вкарвал -1 равенство и 7 загуби. За последно тимът бе реализирал при 2:2 срещу Локо Пд на „Трейс Арена“, като двубоят се игра на 1 декември. Второто попадение тогава бе дело на Здравко Илиев в 31-ата минута на срещата.

Нуно Рейш стана първият играч на Левски през сезона, който си вкара автогол.

С двете дузпи срещу Верея сините вече са получили 8 през сезона в Първа лига – най-много от всичките в елита. Те са реализирали 6 от тях – две пропусна Паулиньо.

Валери Божинов отбеляза първия си гол след завръщането си в Левски (има и 7 за Ботев Враца през есента). При предишния си престой при сините той вкара за последно на 29 август 2014-а, при 1:0 над Черно море на „Герена“. Общо за Левски нападателят има 23 мача с 9 точни изстрела във всички турнири.

Еркебулан Сейдахмет и Седрик Унтонджи дебютираха за Левски. Така сините вече са използвали 21 иностранци през този сезон в елита.