Слабак измъкна равен от Реал М (ВИДЕО)

Бензема спаси Белия балет срещу Леганес, отборът изостава с 13 точки от Барса

Реал М изпусна златен шанс да се доближи на само две точки от втория Атлетико М. Тимът на Зинедин Зидан направи 1:1 при гостуването си на Леганес в мач то 32-ия кръг на Примера дивисион. "Белите" са трети на 13 точки зад лидера Барселона.

Реал можеше да поведе в 35-ата минута, когато Бензема нахлу в наказателното поле, но в последния момент беше блокиран от бранител на домакините. После Асенсио стреля в аут от удобна позиция. Секунди преди почивката Леганес изненадващо поведе. Точен беше Джонатан Силва.

В 51-ата минута Бензема изравни. Модрич подаде на французина и той веднага стреля. Иван Куеяр спаси, но при добавката Бензема не сбърка - 1:1.

Леганес се задъхваше, но при всяка възможност се стремеше да атакува. В 62-ата минута Джонатан Силва нанесе удар с глава, но той бе твърде слаб, за да затрудни Кейлор Навас. В един момент Реал отново започна да действа прекалено бавно и това улесни бранителите на домакините.

В 74-ата минута публиката възнегодува за неотсъдено нарушение срещу Брайтвайт, а при последвалата контра само навременната намеса на Куеяр попречи на Асенсио да вкара втори гол за Реал.

Джонатан Силва стреля с с глава в 62-ата минута, но е затрудни Кейлор Навас. Четвърт час преди края Куеяр попречи на Асенсио да вкара втори гол за Реал. Секунди по-късно Лукас Васкес смени Иско. Малко след това Бейл влезе на мястото на неубедителния за пореден път Марко Асенсио.

В заключителните минути Леганес удържа натиска на Реал и измъкна престижна точка срещу кралския клуб.

В следващия кръг отборът на Пелегрино ще гостува на Виляреал, а Реал Мадрид приема Атлетик Билбао.