БЕЗ СПИРКА! След Реал, Аякс изхвърли и Ювентус, приказката продължава (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристиано Роналдо откри резултата, но после изпи горчивата чаша до дъно

Аякс обърна италианския шампион Ювентус с 2:1 в Торино и с общ резултат 3:2 се класира за полуфиналите на Шампионската лига, където очаква победителя от Манчестър Сити и Тотнъм.

Кристиано Роналдо (28) с глава даде аванс на "бианконерите", но холандският гранд бързо изравни чрез Дони ван де Беек (34), а след почивката надигра домакините и стигна до пълния обрат с гол на Матайс де Лихт (67).

Срещата започна с повече напрежение от необходимото, а в 4-ата минута Де Шилио потърси Дибала, но атаката пропадна. Мазрауи се контузи при един опит да изчисти кълбото при битка с Дибала и трябваше да напусне терена, а на негово място влезе Синкгравен в 11-ата минута на срещата.

Сандро пробва удар към Онана, Велтман се справи и блокира удара в 9-ата минута. Пауло Дибала стреля опасно в 22-ата минута, но Онана се оказа добре позициониран и улови кълбото. Минута по-рано Ван де Беек пропусна целта. Юве опита натиск, а Бернардески спечели корнер.

След него, Кристиано Роналдо откри резултата в 28-ата минута на двубоя, а попадението беше разгледано и с ВАР. Шест минути по-късно Аякс се върна в мача с отличен гол, който беше реализиран от Ван де Беек.

Грешка на вратаря на Юве щеше да доведе до сериозна опасност пред вратата, но топката при опита да изчисти вратаря нацели ръката на Тадич, което спаси "старата госпожа" от попадение само 4 минути след попадението на Аякс. В добавеното време на първата част Роналдо от пряк свободен удар имаше възможност да изведе отново отбора си напред, но топката намери стената изградена от футболистите на Аякс.

В първите минути на второто полувреме Аякс започна по-активно двубоя. В 52-ата минута при отлична атака холандския тим имаше възможност да поведе в резултата, но Шчесни спаси опасен удар на Зиех. Пет минути по-късно Нерес пропусна, а минута по-късно Ван де Беек стреля опасно, но Шчесни спаси ефектно.

В следващите минути изключителни положения бяха изпуснати от Аякс. В 63-ата минута Нерес насочи топката към вратата на Юве, но Пянич съумя да изчисти кълбото и да спаси отбора си. В 68-ата минута Де Лихт прониза вратата на Юве с глава и изведе Аякс напред в резултата. Пет минути по-късно Нерес излезе на голова позиция, но топката не намери целта. В 78-ата минута Роналдо стреля с глава, но не сполучи, а падайки поиска дузпа.

В 80-ата минута Зиех вкара топката във вратата на Юве с елегантен удар, но попадението беше отменено поради засада. В 90-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Блинд, но съдията не уважи исканията на италианския тим.

В крайна сметка Аякс заслужи успеха и продължава напред.

Ювентус - Аякс 1:2

1:0 Кристиано Роналдо (28),
1:1 Ван де Беек (34),
1:2 Де Лихт (68)

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Ювентус: Шчесни, Алекс Сандро, Ругани, Бонучи, Ди Шилио, Матюиди, Пянич, Джан, Роналдо, Дибала, Бернадески

Аякс: Онана, Велтман, Де Лихт, Ван де Беек, Нерес, Тадич, Мазрауи, Блинд, Шьоне, Де Йонг, Зиеш