Гришо мина през двуметров германец и уреди среща с шампиона в Монте Карло (ВИДЕО+СНИМКИ)

Григор не даде сет на Щруф, чака Рафаел Надал за реванш

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5,2 милиона евро.

Бойкотиращият България хасковлия победи 196-сантиметровия германец Ян-Ленард Щруф със 7:6 (2), 6:4 и си осигури сблъсък с шампиона Рафаел Надал в четвъртък.

До момента двамата имат дузина срещи помежди си, от които Матадора спечели 11 и загуби само веднъж.

Именно Надал, който има 11 титли от турнира, спря Димитров на полуфиналите миналия сезон.

Испанецът започна с победа защитата на титлата си в турнира, след като разгроми своя сънародник Роберто Баутиста-Агут с 6:1, 6:1 за 76 минути.

Срещата на Григор пък продължи близо два часа.

Това беше повторение на сблъсъка между Димитров и Шруф в Княжеството отпреди две години, но сега Гришо взе сладък реванш.

В първия сет двамата си размениха по един пробив и се стигна до тайбрек, който Димитров спечели със 7:2.

Още в началото на втората част българинът записа пробив и до края на мача не позволи на Щруф да заличи преднината му.

Novsport.com ПРОСЛЕДИ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ ГЕЙМ ПО ГЕЙМ:

ПЪРВИ СЕТ:

1:0 - Лошо началото за Григор. След две двойни грешки и бекхенд в мрежата българинът позволи на съперника си да поведе с 40:0. Димитров обаче спаси три поредни възможности за пробив и изравни - 40:40. Последваха две отлични разиграване на Гришо и той успя да измъкне гейма.

1:1 - Щруф печели подаването си на 0 и изравнява резултата.

2:1 - Григор трябваше да обръща гейма от 0:30, след като два пъти прати топката в мрежата. С четири поредни точки обаче българинът се измъкна от трудната ситуация и поведе.

2:2 - Григор продължава да не може да се справи с бомбените сервиси на Щруг и германецът за втори пореден път печели подаването си на 0.

2:3 - Щруф стигна до две точки за пробив при 15:40, Григор изравни за 40:40, но в крайна сметка загуби гейма!

3:3 - Григор Димитров връща пробива! Българинът изигра отличен гейм, с който заличи крехката преднина на Щруф.

4:3 - Българинът отрази точка за пробив, след което взе подаването си и отново излиза напред в резултата в мача. След паузата Щруф ще сервира за изравняване.

4:4 - Гейм на 30 за Ян-Ленард Щруф води до ново равенство в сета.

5:4 - Много труден гейм, с множество обрати, в който сервираше Григор, в крайна сметка приключи с успех за българина и след паузата Щруф ще сервира за оставане в сета.

5:5 Гришо бе близо до приключване на сета, след като поведе с 30:0, но после Щруф наниза 4 поредни точки след сервис и възстановява статуквото в мача.

6:5 Димитров спечели последното си подаване в сета, остава сервис на Щруф, след който ще последва тайбрек, ако няма пробив.

6:6 Жалко! Григор Димитров стигна до два сетбола при 15:40, но не се възползва и сетът ще се реши в тайбрек.

7:6 Сет в полза на Димитров! Българинът се наложи със 7:2 в тайбрека, след доста грешки на Щруф и взима аванс след 67-минутна битка.

ВТОРИ СЕТ:

1:0 Отлично начало на втората част за Гришо, който стигна до две поредни точки за пробив и стигна до такъв още на старта, след като реализира втората.

2:0 Димитров затвърди пробива с гейм на 30 на сметката си.

2:1 Григор поведе с 40:30 и имаше точка за втори пробив, но после сервисът на Щруф заработи, той спечели следващите 3 точки и запази интригата.

3:1 Бърз сервис гейм за Григор Димитров - на 15.

3:2 Димитров имаше преднина 40:0 и получи 3 последователни точки за пробив, но не се възползва.

4:2 Стабилен сервис и Гришо е на два гейма от затварянето на мача.

4:3 Щруф обаче не се предава и намалява резултата.

5:3 Григор Димитров е само на гейм от място в третия кръг!

5:4 Щруф намалява изоставането си с гейм на 15, но след паузата Димитров ще сервира за мача.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ, КОЙТО ПРОДЪЛЖАВА НАПРЕД И ЩЕ СРЕЩНЕ ШАМПИОНА РАФА НАДАЛ В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ.