НЕЧУВАН РЕЗИЛ! Манчестър отнесе "четворка" от Евертън (СНИМКИ+ВИДЕО)

Разбалансираните "червени дяволи" останаха извън "зона ШЛ" след бой на "Гудисън Парк"

Манчестър Юнайтед допусна шокираща загуба с 0:4 от Евертън като гост от 34-ия кръг на Премиър лийг.

Футболистите на Оле Гунар Солскяер допуснаха втора загуба в рамките на няколко дни след поражението от Барселона на "Камп Ноу" в Шампионската лига и днешното поражение ги остави извън топ 4 за пореден път.

"Карамелите" изиграха отличен мач и четирите гола бяха минимумът, с който те можеха да си тръгнат от "Гудисън Парк".

Още в 13-та минута рекордната покупка на Евертън Ричарлисон откри резултата. Люка Дин центрира отляво, Калвърт-Люин отново отклони, а Ричарлисон стреля акробатично, въпреки че беше с гръб към вратата.

В 20-ата минута Рашфорд опита интересен удар с десния крак, но топката премина над вратата.

Точно тогава обаче една контраатака на "карамелите" матира селекцията на Солскяер. Сигурдсон получи от Гай, задържа добре, финтира Матич и с удар от 30-ина метра пласира топката до дясната греда на вратата на Де Хеа - 2:0.

На почивката Ашли Йънг влезе на мястото на Фил Джоунс, който получи контузия в края на първото полувреме. Скот Мактоминей пък замени Фред.

В 56-ата минута Люка Дин направи 3:0. Де Хеа боксира след корнер, изпълнен от Сигурдсон, французинът стреля извън границата на наказателното поле, а стражът на Юнайтед не реагира.

В 64-тата минута "червените дяволи" получиха и четвърти гол. Сигурдсон изведе добре Уолкот отдясно, а английският национал се откъсна на скорост и преодоля Де Хеа без проблем.

Така Юнайтед остават на шестото място с 64 точки - на две за Арсенал и Челси, като "артилеристите" обаче тепърва ще изиграят мача си от кръга. Евертън пък е точно зад "червените дяволи" на седма позиция, но на цели 15 точки изоставане.