ДРАМАТА ЗА ТИТЛАТА Е ПЪЛНА! ЦСКА се завърна с гръм и трясък (ВИДЕО+СНИМКИ)

Очертава се "финал" на "Армията" на 11 май с Лудогорец

ЦСКА стигна до изключително важен успех с 3:1 при гостуването си на Черно море и съхрани реални шансове за спечелване на шампионата. „Армейците” вече са с 68 точки, на три от лидера Лудогорец. В следващия кръг двата тима се срещат в директен сблъсък, който може да реши новия шампиона на Първа лига. Иначе днес столичани, които бяха водени от Добри Митов след оставката на Любослав Пенев, показаха много добра ефективност в атака, за което основна заслуга имаше Тиаго, който вкара един от попаденията и направи две асистенции. Другите два гола отбелязаха Едвин Джеси и Али Соу. За домакините се разписа Васил Панайотов. След загубата Черно море заема последното място в първата шестица с 48 точки.

ЦСКА влезе много добре в срещата, като „армейците” можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Джеси бе намерен в наказателното поле, след което той пусна към включващия се Тиаго, но ударът му бе париран от излезлия навреме Дюлгеров.

Столичани играеха по-офанзивно от домакините през първото полувреме, но в 28-ата можеше да бъдат наказани след подхлъзване на Бодуров, но Малинов с отличен шпагат успя да парира удар на Георги Илиев.

В 33-ата ЦСКА поведе в резултата. Виктор Генев загуби в половината на гостите, които бързо организираха атака, Али Соу подаде на Тиаго, а португалецът с точен прехвърлящ удар от дъгата на пеналта прати в мрежата зад Дюлгеров.

Черно море бе близо до изравняване в началото на второто полувреме, но Васил Панайотов не успя да насочи точно от чиста позиция.

„Моряците” започнаха по-често да поглеждат към вратата на „армейците”, което пък даде възможност на гостите да отвръщат със светкавични контраатаки. Точно при такава в 52-ата ЦСКА поведе с 2:0. Едвин Джеси  започна нападение за столичани, комбинира с Тиаго и завърши атаката с плътен удар, вкарвайки петия си гол от началото на сезона.

В 66-ата минута домакините намалиха пасива си. Стойчо Атанасов, който замени контузилия се Турицов, загуби лесно до тъча от Мартин Минчев, който след това нахлу в наказателното поле, пусна за непокрития Васил Панайотов, той се подхлъзна при удара си, но това не му попречи да насочи точно в ъгъла за 1:2.

Надеждите на домакините за точка от двубоя се изпариха в 75-ата минута, когато отново при бърза контра гостите стигнаха до трети гол. Тиаго направи втората си асистенция, извеждайки Али Соу, а нападателят надбяга Стефан Станчев и отбеляза третия гол за "червените".

„Моряците” не спряха да нападат до края на мача, но без да стигнат до втори гол.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Черно море - ЦСКА 1:3

90+5  Край на двубоя

90+5 Отново спасяване на Черниаускас, този път след удар на Дани Кики.

90+2 Жълт картон за Стефан Станчев.

90+1 Опасен удар на Мартин Минчев, Черниаускас се справи добре и спаси.

90 Пет минути добавено време.

88 Радослав Василев отстъпва мястото си на Жоржиньо.

87Едвин Джеси е заменен на негово място Жанио Бикел.

86 Жълт картон за Тиаго.

80 Удар на Ради Василев, но в ръцете на Черниаускас.

75 ГООООЛ!!! Али Соу бележи! Нова бърза контра на гостите, Тиаго изведе Али Соу, който надбяга Стефан Станчев и останал сам срещу Дюлгеров стреля точно!

74 Жълт картон за Стойчо Атанасов.

72Центриране от корнер, Георги Илиев чисти преди Чорбаджийски да нанесе удар.

70 Тиаго получава лекарска помощ.

66 ГООООЛ!!! Черно море намаля пасива си! Мартин Минчев отне топката от Стойчо Атанасов, напредна в наказателното поле и пусна по земя за Васил Панайотов, който при удара към вратата се подхлъзна, но все пак насочи точно в долния десен ъгъл за 1:2!

64 Стойчо Атанасов влиза на мястото на Иван Турицов, който получи контузия.

61 Удар на Ндонгала към долния ляв ъгъл, но Черниаускас се намеси подобаващо и спаси.

59 Извеждащо подаване за Тиаго, който бързо напредна в половината на домакините, пробва мощен удар, но не уцели вратата.

57Много добро центриране на Георги Илиев от фаул и отлична намеса на Али Соу, избивайки топката в корнер.

54 Смяна в Черно море, излиза Петър Витанов, на негово място Дани Кики.

52ГООООЛ!!! Едвин Джеси удвоява преднината на ЦСКА след перфектна контраатака и двойно подаване с Тиаго.

49 Първи точен удар за Черно море, нанесе го Панайотов след центриране от корнер, но право в Черниаускас.

46 Шанс за домакините още на старта на второто полувреме, Панайотов бе изведен отдясно в наказателното поле, но силнитя му удар не намери рамката на вратата.

46 Начало на второто полувреме!

45Край на първата част.

41 Центриране на Джеси, Али Соу се размина с топката.

33 ГООООЛ!!! ЦСКА повежда! Али Соу започна атака за гостите, подаде по земя за Тиаго, който напредна и с точен прехвърлящ удар от дъгата на пеналта матира Дюлгеров!

31Жълт картон за Жеферсон.

30 Ново спасяване на Дюлгеров! Али Соу нанесе мощен удар, но в обсега на вратаря на домакините.

28 Подхлъзване на Бодуров, Георги Илиев излезе на стрелкова позиция и само навременна намеса на Малинов с шпагат предотврати гол!

25 Пас на Рафаел Енрике за Али Соу, но малко не достигна за нападателя да стигне до топката преди Виктор Генев.

21Жълт картон за Бодуров

17 Жълт картон за Кононго за грубо влизане в краката на Антов.

15 ЦСКА диктувата темпото в първия четвърт час на двубоя.

9Силен удар на Мартин Минчев, но високо над вратата.

4 Намеса на Дюлгеров! Джеси получи в наказателното поле, след което намери включващия се Тиаго, но вратарят на "моряците" излезе навреме и успя да блокира удара му.

2 Центриране на Тиаго от фаул, бранител на домакините чисти с глава.