ЧУТОВНА ИЗДЪНКА! Ман Юнайтед изхвърча от Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Солскяер се препъна в абсолютния аутсайдер Хъдърсфийлд

Манчестър Юнайтед изпраща един от най-слабите сезони в съвременната история на клуба. Тимът на Оле Гунар Солскяер стигна само до 1:1 при гостуването си на Хъдърсфийлд в мач от 37-ия кръг на английската Висша лига. Така вече е сигурно, че "червените дяволи" няма да играят в Шампионската лига през следващия сезон. Тимът е на шесто място с 65 точки и няма как да се придвижи по-напред до края на сезона.

Срещата започна отлично за Юнайтед. Още в 8-ата минута Мактоминей откри резултата. Той отправи хубав удар, който не беше по силите на вратаря на Хъдърсфийлд.

Само две минути след това Рашфорд пропусна страхотен шанс да удвои. В 25-ата минута Мата стреля от границата на наказателното поле, но топката встрани от вратата. Десет след това Мата пусна отличен пак към Рашфорд, но стража на домакините Льосъл се намеси прекрасно и не даде възможност на нападателя да стреля.

В 39-ата минута Хъдърсфийлд достигна до първото си опасно положение. Грешен пас на Фил Джоунс към Мата бе пресечен, а топката изпратена към бързо към нахлуващия в наказателното Карлан Ахерн-Грант. Ударът му обаче беше спасен от Де Хея. Минута по-късно центриране в наказателното поле намери Погба, който стреля в гредата.

Малко след началото на второто полувреме Алексис Санчес получи контузия и беше заменен от младата надежда Таити Чонг. В 60-ата минута Юнайтед получи звучен шамар. Топката попадна във вратаря Льосъл след корнер, а той успя със страхотен дълъг пас да намери Исаак Мбенза и след слаба намеса на Люк Шоу за нападателя не беше проблем да преодолее Давид Де Хеа - 1:1.

В 71-ата минута Фил Джоунс направи фрапантен пропуск, а малко след това и Рашфорд пропиля добро положение за гол. В 88-ата Чонг не успя да отбележи сам срещу вратаря, а само 30 секунди по-късно Погба уцели напречната греда след страхотен удар от дъгата на наказателното поле.

В ответната атака пък ударът на Ахерн-Грант бе спасен от Де Хеа. В 98-ата минута Рашфорд отправи удар, който обаче беше спасен с лекота от стража на Хъдърсфийлд, което и сложи окончателно точка на спора между двата отбора.