Челси докосва Шампионската лига след класика над Уотфорд (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Сините" вече са трети, Тотнъм е все по-близо до петото място

Челси е все по-близо до завърщането си в Шампионската лига. Момчетата на Маурицио Сари надвиха с класическото 3:0 Уотфорд в мач от 37-ия кръг на Премиър лийг.

Лондончани показаха колебания в началото на мача, като атаките на гостите бяха много опасни. Малко след това Сари трябваше да решава още един сериозен проблем, след като Нголо Канте напусна терена с контузия и Лофтъс-Чийк влезе вместо него.

Уотфорд имаше предимство в първата част и продължаваше да оказва натиск на съперника. Освен, че ограничаваше домакините, които трудно стигаха до вратата на Фостър, продължаваше да прави опасни атаки.

Деулофеу пробва нов удар, след като Дийни му свали топката, но и този път топката мина встрани от вратата. Малко по-късно Холебас бе близо до откриване на резултата, като изстрелът бе неточен.

Постепенно Челси намери ритъмъма с, изравни играта и започна да поглежда към вратата на Фостър. “Сините” обаче така и не стигнаха до реално голово положение, а най-опасното бе хубав, далечен удар на Педро.

След почивката ситуацията на “Стамфорд Бридж” бе коренно различна. Лондончани започнаха да доминират от самото начало и нанесоха двоен удар в рамките на три минути, като пръв Лофтъс-Чийк откри резултата в 48-ата минута. Английският талант засече с глава центриране на Азар и изведе домакините напред. Малко по-късно Фостър отново трябваше да вади топката от мрежата след ъглов удар. Този път Давид Луис засече топката с глава и направи резултата 2:0.

Объркването в тима на Уотфорд продължи и следващите минути, въпреки че гостите опитаха веднага да отговорят, като удар на Деулофеу стреля към вратата на Де Хеа. Еден Азар обаче се разигра. Белгиецът развинти защитата на съперника и намери Педро. Неговият удар бе спасен от Фостър, а Лофтъс-Чийк бе неточен при добавката. Вратарят на “стършелите” трябваше да се намесва и след силен удар на Игуаин с глава.

В 75-та минута аржентинецът беше точен за крайното 3:0., с което Челси се изкачиха на третото място в таблицата, изпреварвайки Тотнъм, който допусна нова издънка този кръг срещу Борнемут.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?