Милан измъкна три точки от Болоня в скандален мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сусо и Борини съхраниха шансовете на "росонерите" за Топ 4 в Серия "А"

Милан спечели с 2:1 домакинството си на Болоня от 35-ия кръг на Серия “А”. Сусо (37) и Борини (67) вкараха за "росонерите". Десто (73) се разписа за гостите. Благодарение на този успех гранда от Милано събра 59 точки, колкото има и Рома. Тимът на Дженаро Гатузо обаче е пред "вълците" в класирането заради по-добрите показатели в преките двубои. Така Милан е пети, като изостава на 3 точки от четвъртия Аталанта и на 4 от третия Интер. До края на сезона остават три кръга.

Милан започна силно и в 9-ата минута Хакан Чалханоглу стреля опасно от границата на наказателното поле. Ударът му обаче беше изваден от Лукаш Скорупски в ъглов удар.

В рамките на минута Сусо на два пъти центрира опасно в наказателното поле на Болоня. Първо Кристиан Сапата стреля с глава, но Данило успя да го блокира. След това Скорупски увисна при центриране на испанеца, а на втора греда Матео Мусакио не успя да засече в опразнената врата.

Милан загуби Лукас Билия в 25-ата минута. Той трябваше да напусна принудително терена, след като получи контузия. Гатузо направи знак на Тиемуе Бакайоко да влиза. Халфът обаче не помръдна от мястото си. Последва размяна на остри реплики между двамата, а мястото на Билия бе заето от Хосе Маури. Бъдещето в Милан пък все по-мрачно.

В 27-ата минута гол на Родриго Паласио бе отменен заради засада. В 37-ата Сусо изведе Милан напред в резултата. Испанецът бе намерен на дъгата на наказателното поле и стреля през защитник, пращайки Скорупски в обратния ъгъл - 1:0.

Второто полувреме започна с нова опасност пред вратата на Болоня. Чалханоглу стреля, но топката прелетя над вратата. В 54-ата минута Донарума отрази опасен шут на Ерик Пулгар. В 60-ата и Хакан Чалханоглу напусна терена принудително, след като получи разтежение. Мястото му в игра бе заето от Фабио Борини.

Именно Борини отбеляза второто попадение за Милан в в 67-ата минута. Лукас Пакета стреля, ударът му бе блокират от Скорупски, а топката попадна в Борини, който не сбърка - 2:0.

В 72-ата минута Матия Дестро бе оставен непокрит от защитата. Юношата на Интер овладя и вкара от няколко метра за 2:1.

Две минути по-късно Лукас Пакета остави Милан с човек по-малко. Бразилецът получи два жълти картона за нарушение срещу Пулгар и разправия с главния съдия Ди Бело. До края гостите опитаха всичко, за да стигнат поне до равенството, но "росонерите" удържаха аванса си.

В добавеното време и Сансоне от Болоня беше изгонен, а след края на мача заради разправия червен картон получи още един футболист от тима на Синиша Михайлович - Данило.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Иняцио Абате, Матео Мусакио, Кристиан Сапата, Рикардо Родригес, Франк Кесие, Лукас Билия, Лукас Пакета, Сусо, Кшищоф Пьонтек, Хакан Чалханоолу

БОЛОНЯ: Лукаш Скорупски, Артуро Калабрези, Данило, Лянко Еванджелиста, Мичел Дийкс, Андреа Поли, Ерик Пулгар, Матиас Сванберг, Рикардо Орсолини, Родриго Паласио, Никола Сансоне