Ботев Пд отписа битката за Тракия

Берое гони първа победа в Коматево от май 2016 г.

Ботев Пловдив приема днес Берое в Битка №103 за Тракия. Мислите и надеждите на канарчетата обаче ще са насочени към София. Там в сряда е историческият финал за Купата на България срещу градския съперник Локомотив.

Затова и се очаква старши треньорът на жълто-черните Николай Киров-Белия реално да отпише сблъсъка със заралии. Наставникът почти сигурно ще даде шанс за изява на голяма част от резервите, които да докажат, че заслужават повече доверие за в бъдеще. Киров иска да предпази титулярите си от контузии и наказания.

Джонатан Перейра пък попадна в групата, след като до скоро лекуваше контузия. За днешния двубой с Берое наказани са централният защитник Димитър Пиргов и нападателя Антонио Вутов. Той имаше натрупани картони и за да не пропусне финала, си изкара санкцията в предишния мач с Левски.

Берое пък ще гони първа победа в Коматево от май 2016-а, когато спечели с 1:0 с гол на Атанас Зехиров, който сега е част от Ботев. Той обаче е с травма и е аут до края на кампанията.

Заралии се намират в отлична форма. Те загубиха само веднъж - от ЦСКА, в последните си 6 мача - 2 победи и 3 ремита.

Реално и двата отбора са без шансове за третото място, а победа за Берое ще увеличи преднината им пред канарчетата на 4 точки в спора за четвъртата позиция.

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"