ОБЗОР: Арда измести Монтана от второто място, жестока битка за оцеляване във Втора лига (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от изиграните мачове днес

Днес се изиграха пет срещи от 28-ия кръг във Втора лига.

Съботната програма бе открита от 15:30 часа с мача Литекс - Монтана, който гостите спечелиха с 2:1 и си върнаха второто място в класирането, измествайки ЦСКА 1948 от него. По-късно обаче Арда спечели домакинския си мач с Поморие и Монтана сдаде второто място. В днешния мач Литекс - Монтана "оранжевите" откриха в 10-ата минута чрез Георги Иванов, но в 32-ата Николай Цветков изравни. В края на полувремето Йордан Йорданов направи обрата пълен. След почивката Монтана бе по-активен в атака, но не стигна до нов гол и затвори мача при резултат 2:1 в своя полза.

Арда се наложи с 2:0 над Поморие и измести Монтана от второто място. Тимът от Кърджали има 59 точки, с две повече от Монтана и три от четвъртия ЦСКА 1948. Така два кръга преди края на редовния сезон интригата за Топ 3 остава жива.

Битката за оцеляване във Втора лига продължава с пълна пара. Трите тима, които имаха нужда от победа, за да съхранят шансове за оцеляване, грабнаха трите точки в мачовете си днес.

Пирин Благоевград стигна до обрат с 2:1 над Черноморец Балчик. „Орлетата” получиха гол в 9-ата минута, но в края на първата част Златинов изравни резултата. Отново Влади Златинов бе точен в 62-ата, донасяйки успеха за благоевградчани, които се изравниха в класирането с опонента си от  днес – Пирин и Черноморец имат вече по 31 точки.

Несебър записа убедителна победа с 3:0 над гостуващия Локомотив София и вече е с 30 точки. На два пъти точен бе Диян Молдованов, а крайния резултат оформи Иван Михайлов в 78-ата.

Кариана победи Добруджа с 2:0 и също остава в борбата за място във Втора лига.

Утре ще се изиграе последния мач от кръга. В него Струмска слава приема Лудогорец II.