НАЙ-ПОСЛЕ! Левски се развихри и разгроми Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" с първа победа на Герена за годината, голмайсторът Костов стигна квота 24

Левски прекъсна черната серия от двубои без успех на  „Герена”, побеждавайки Черно море с изразителното 5:1 в среща от 33-ия кръг на Първа лига. „Сините” имаха пълно надмощие в почти целия двубой, като показаха и завидна ефективност в атака. Станислав Костов откри резултата в 15-ата, а четири по-късно Паулиньо покачи на 2:0. Давиде Мариани се разписа в 31-ата, а отново Костов бе точен в 46-ата. В 83-ата Станислав Иванов увенча добрата си игра с гол, а в 86-ата Дани Кики отсрами гостите вкарвайки за Черно море. Така Левски вече е с 65 точки, на четири от ЦСКА и на седем от лидера Лудогорец. Черно море остава последен в първата шестица с 48 точки.

Черно море започна силно двубоя и още в първите секунди „моряците” имаха възможност да открият резултата, но след пас на Мартин Минчев отляво Ндонгала не успя да засече топката и да прати в опразнения ъгъл на вратата.

Гостите направиха няколко опасни атаки в първите минути, но постепенно отстъпиха инициативата и бързо съжалиха за това.

В 15-ата минута Станислав Иванов центрира отляво в наказателното поле, където голмайсторът на „сините” Станислав Костов засече в движение и откри резултата.

Четири минути по-късно домакините удвоиха. Живко Миланов подаде по земя за Юруков, който бързо центрира в пеналта, там Паулиньо успя от трудна позиция да отклони топката за втори път в мрежата зад Китанов.

Левски продължи да доминира на терена и в 31-аа минута уби интригата с трети гол. Паулиньо успя да се справи с опеката на Виктор Генев, след което прати топката е наказателното поле. Там Станислав Иванов опита директен изстрел, но не уцели добре кълбото, вместо това се получи отличен пас за Давиде Мариани, който от границата на вратарското поле покачи на 3:0.

При центриране от корнер в добавеното време Нуно Рейш отклони топката към непокрития Тиам, който обаче не се възползва от шанса и прати в аут от чиста позиция.

Левски започна вихрено второто полувреме и бързо увеличи преднината си. Още с подновяването на играта след почивката „сините” се хвърлиха в атака, Паулиньо подаде към Станислав Костов, той хладнокръвно финтира Китанов и прати в опразнената мрежа, записвайки своя 24-и гол от началото на сезона.

След четвъртото попадение домакините свалиха оборотите и играта се изравни. Черно море обаче не успя да се възползва от това отпускане на „сините” и така и не затрудни стража Николай Михайлов.

В 83-ата Паулиньо асистира за Станислав Иванов, който вкара пети гол за „сините” в мача, а три по-късно Дани Кики върна едно попадение за крайното 5:1.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

90+2 Край на двубоя!
89 Удар на Мариани в горния десен ъгъл от фаул, Китанов обаче имаше време за реакция и улови.
88 Жълт картон за Стефан Станчев.
86 ГООООЛ! Черно море връща едно попадение чрез Дани Кики!
83 ГООООЛ!!! Станислав Иванов също се разписва!

82 Родриго сменя Ндонгала.
76 Деян Иванов няма да успее да продължи двубоя и е заменен, на негово място влиза Цветкович.
74 Деян Иванов получава лекарска помощ, а в това време в Черно море се прави смяна - Георги Илиев влиза в игра, заменен е Витанов.
73 Заучено положение на Левски от фаул, но без опасности пред вратата на гостите.
69 Втора смяна в състава на домакините, излиза Тиам, вместо него в игра Мартин Райнов
67 Смяна в Левски, заменен е Станислав Костов, в игра влиза Валери Божинов.
62 Смяна в Черно море, излиза Жоржиньо, вместо него в игра влиза Ради Василев.
60 Станислав Иванов е на стрелкова позиция, Китанов обаче успява да избие, а и има вдигнат флаг за засада.
58 Петър Витанов получава жълт картон.
51 Центриране на Мариани от корнер, Китанов излиза и лови.
46 ГООООЛ! След отличен пас на Паулиньо, Станислав Костов вкарва 24-ия си гол за сезона!
46 Начало на второто полувреме!
45+1 Край на първата част!
45+1 Центриране от корнер, Нуно Рейш отклони към Тиам, който бе оставен свободен, но от чиста позиция би встрани от целта.
45 Минута добавено време.
45 Жълт картон за Пламен Димов след нарушение срещу Станислав Костов.
44 Неточно центриране на Ндонгала отдясно.
42 Далечен неточен удар на Паулиньо над вратата.
39 Пас на Живко Миланов към Станислав Костов, който засече в движение, но прати в Китанов.

36 Хали Тиам получи контузия, излиза лекарският екип.
31 ГООООЛ! Класика за Левски на "Герена"! Паулиньо центрира от левия фланг, Станислав Иванов опита удар, но не уцели добре кълбото, вместо това обаче се получи отличен пас за непокрития Давиде Мариани, който от няколко метра нямаше проблем да отбележи!
29 Центриране на Дани Кики от фаул, Тиам чисти с глава.
27 Отличен шпагат на Деян Иванов, избивайки преди Дани Кики да нанесе удар.
24 Добра контраатака на Черно море, но нападението на гостите е спряно заради засада на Дани Кики.
19 ГООООЛ! Живко Миланов пусна по земя за Юруков, който центрира за Паулиньо в пеналта, бразилецът засече в движение топката от малка дистанция, удвоявайки преднината на своя тим!
15 ГООООЛ! Левски повежда! Станислав Иванов центрира отляво, а в наказателното поле голмайсторът на "сините" Станислав Костов засече точно с глава за 1:0!
14 Давиде Мариани центрира от фаул, но първо бранител на гостите изби, а и Живко Миланов фаулира вратаря Китанов.
12 Добро центриране на Минчев отляво, Ндонгала засече с глава, но от неудобна позиция и прати във външната страна на мрежата.
5 Силни първи минути на "Герена" за "моряците"
3 Проблеми за Паулиньо, който се хвана за кръста и се наложи да напусне терена
1 Възможност за Черно море още в първата минута, Мартин Минчев проби на фланга, но Жожржиньо не успя да стигне до топката и да насочи към вратата от добра позиция