СЛЕД КОШМАРА ЗА КУПАТА: Черно море продължи „жълто-черната“ агония (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" пратиха Ботев на последното място в групата с ранен гол на Дани Кики

Ботев Пловдив записа трето поред поражение с резултат 0:1 в рамките на едва седмица.

Този път Черно море победи „канарчетата“ във Варна с ранен гол на Дани Кики и ги прати на последното място в класирането на първата шестица след XXXIV кръг на българския футболен елит.

Поражението идва само дни, след като в сряда гостите загубиха от градския си съперник Локомотив Пловдив финала за Купата на България, а миналата събота паднаха вкъщи от Берое, също с 0:1 за първенство.

Черно море нанесе своя удар още във втората минута, когато Родриго надигра Филип Филипов след дълъг пас и центрира остро по земя отляво, а връхлитащият Дани Кики засече от движение и откри резултата.

Десет минути по-късно Ндонгала стреля силно, но Димитър Пиргов блокира изстрела, а последвалия такъв на Виктор Попов премина покрай вратата на Ботев.

След това Ндонгала пробва още два пъти, ала не намери целта.

Минута преди края на редовното време за първата част пък капитанът на гостите Тодор Неделев нанесе опасен удар в далечния ъгъл от границата на дъгата пред пеналта, след хубав пас на Феребори Доре, но Георги Китанов внимаваше и спаси.

Отговорът на Черно море бе мигновен и Дани Кики бе изведен сам срещу Кайзер след отлично двойно подаване, ала вратарят на гостите излезе навреме и не позволи да бъде преодолян за втори път преди почивката.

Двамата наставници се възползваха от нея и направиха по една смяна.

Илиан Илиев замени Жорже Алвес с Мартин Минчев, докато колегата му Николай Киров извади Феребори Доре за сметка на Александър Тонев.

Скоро след паузата Черно море имаше шанс за второ попадение, но след параболичен удар с глава именно на Минчев, записал своя мач №50 за "моряците", топката прехвърли вратата.

В 56-ата минута пък Неделев стреля опасно за втори път, но отново Китанов показа класа и съумя да отрази.

В 60-ата звездата на „жълто-черните“ повтори упражнението, този път от по-сериозна дистанция, ала право в ръцете на вратаря и той отново спаси.

В 88-ата пък Минчев пак бе близо до това да ознаменува с гол своя юбилеен двубой, но ударът му с глава след корнер премина на сантиметри от страничната греда.

До края нови попадения не паднаха и така Черно море взе трите точки, така че вече има 51, със само една повече от Ботев, който вече е в дъното на класирането в първата шестица на елита.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 36. Георги Китанов (к), 6. Виктор Попов, 33. Мирослав Енчев, 4. Виктор Генев, 17. Мaртин Костадинов, 38. Аристоте Ндонгала , 7. Патрик Андраде, 99. Дани Кики, 71. Васил Панайотов, 72. Родриго , 11. Винисиус;
Треньор: Илиан Илиев;

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 22. Даниел Кайзер , 28. Филип Филипов, 3. Димитър Пиргов, 2. Джонатан Перейра , 66. Еберт Кардосо , 26. Радослав Апостолов, 16. Васил Шопов, 8. Тодор Неделев (к), 39. Антонио Вутов, 11. Кристиан Добрев, 10. Феребори Доре;
Треньор: Николай Киров.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 1:0

1:0 Дани Кики 2