ДРАМА! Левски отказа да се предаде и си тръгна с точка от Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реферът изгони трима, Лудогорец не спечели четвърти пореден мач и ще чака за титлата

Лудогорец вече четири мача няма победа, след като направи 1:1 с Левски в мач от плейофите на Първа лига. Козмин Моци вкара за домакините от Разград. Той се разписа в 49-ата минута от дузпа. Живко Миланов изравни в 69-ата. Общо трима футболисти бяха изгонени от рефера Николай Йорданов. Той първо показа директен червен картон на Диян Иванов от гостите, а след това отстрани от игра футболистите на Лудогорец Драгош Григоре и Абел Анисе.

Шампионите водят с четири точки пред втория ЦСКА, който по-късно днес гостува на Черно море и при победа ще направи изключително интересни оставащите два кръга до края на първенството.

Треньорът на домакините Стойчо Стоев не можеше да използва контузените Вандерсон и Марселиньо, които са аут до края на сезона, както и наказания капитан на тима Светослав Дяков.

От титулярите на Левски липсваха голмайсторът Станислав Костов и Иван Горанов. Двамата останаха на пейката, за да бъдат съхранени за дербито с ЦСКА в следващия кръг. Хали Тиам пък въобще не беше в групата, тъй като лекува травма.

Двата отбора започнаха предпазливо, като основната им цел беше да не допуснат гол. Първото полувреме изобилстваше от остри сблъсъци в средата на терена, което принуди съдията Николай Йорданов да четири жълти картона.

Първото по-опасно положение беше пред вратата на Левски. В 18-ата минута Антон Недялков центрира в наказателното поле, където обаче Джоди Лукоки остана под топката и не можа да нанесе удар. В 39-ата Недялков изплаши треньорския щаб на домакините като се хвана за коляното и се свлече на земята. След намесата на лекарския щаб той все пак продължи мача.

Едва в 44-ата зрителите на стадиона в Разград станаха свидетели и на първото спасяване в мача. Михайлов улови топката след удар на Адриан Попа от фаул. Секунди преди края на полувремето Валери Божинов центрира отляво, Станислав Костов посрещна топката в наказателното поле, освободи се от защитник на съперника и стреля, но покрай вратата.

Само 40 секунди след началото на второто полувреме реферът отсъди дузпа за Лудогорец. Михайлов отрази удар на Юсеин, а при добавката на Кешеру топката се спря в ръката на Диян Иванов. Георги Йодннов посочи бялата точка и показа директен червен картон на защитника. Последваха бурни протести от страна на столичани, които логично не промениха решението на арбитъра и в 49-ата минута Моци вкара за 1:0.

Георги Тодоров замени Божинов и Юруков със Станислав Костов и Унтонджи. В 56-ата минута хубав удар на Паулиньо мина встрани от вратата, а в 69-ата и Лудогорец остана с 10 души на терена. Драгош Григоре получи втори жълт картон. Три след това "сините" изравниха след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от страна на капитана Живко Миланов.

Паулиньо стреля силно и Илиев улови в 83-ата минута. В 85-ата Анисе фаулира Станислав Иванов и също получи втори жълт картон. Веднага след това удар на Костов беше спасен от Илиев. В продължението Левски поиска дузпа за нарушение на Сисиньо срещу Костов, но Йорданов даде сигнал играта да продължи.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 21. Драгош Григоре, 28. Клаудиу Кешеру, 30. Козмин Моци, 44. Яцек Горалски, 77. Адриан Попа, 92. Джоди Лукоки, 96. Серкан Юсеин

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 2. Луи Нганиони, 7. Паулиньо, 8. Давиде Мариани, 20. Живко Миланов, 22. Нуно Рейш, 39. Деян Иванов, 70. Мартин Райнов, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 99. Станислав Иванов

НАЙ-ИНТЕРСНОТО ПО МИНУТИ

90+3 КРАЙ НА МАЧА!

89 - Жълт картон за Нганиони

85 - ОЩЕ ЕДИН ФУТБОЛИСТ НА ЛУДОГОРЕЦ Е ИЗГОНЕН. АБЕЛ АНИСЕ ПОЛУЧИ ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН!

84 - Смява и в състава на Левски - Давиде Мариани излезе, Мартин Д. Петков влезе.

84 - Якуб Швиерчок влезе на мястото на Яцек Горалски.

76 - Левски получи нова възможност да стреля от пряк свободен удар. Този път с изпънението се нагърби Давиде Мариани, чийто удар мина покрай лявата греда

72 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! ЖИВКО МИЛАНОВ ИЗРАВНЯВА С БЛЕСТЯЩО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПРЯК СВОБОДЕН УДАР!

72 - Георги Терзиев влезе на мястото на Серкан Юсеин

69 - ЛУДОГОРЕЦ СЪЩО ОСТАВА С 10 ДУШИ НА ТЕРЕНА. ДРАГОШ ГРИГОРЕ ПОЛУЧИ ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН И НАПУСНА!

63 - Станислав Манолев смени Адриан Попа

62 - Удар на Серкан Юсеин излаза в аут

58 - Жълт картон и за Адриан Попа

56 - Левски организира добра контраатака. Топката стигна до Паулиньо, който обаче стреля неточно

55 - Георги Тодоров направи двойна смяна. От игра излязоха Божинов и Юруков, на техните места се появиха Станислав Костов и Унтонджи

52 - Жълт картон за Юруков

49 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! МОЦИ БЕЛЕЖИ ОТ НАКАЗАТЕЛТИЯ УДАР - 1:0!

46 - ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ!  СЪДИЯТА ПОКАЗА БЯЛАТА ТОЧКА ЗА ИГРА С РЪКА НА ДИЯН ИВАНОВ В НАКАЗАТЕЛНОТО ПОЛЕ. ЗАЩИТНИКЪТ Е ИЗГОНЕН!

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+2 КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+2 Божинов центрира отляво, Станислав Иванов овладя топката в наказателното поле, освободи се от защитник на съперника и стреля, но покрай врртата

44 - Удар на Попа попада право в ръцете на Николай Михайлов

39 - Лекарският щаб на домакините е на терена, за да ожкаже помощ на Антон Недялков, който получи контузия и се строполи на земята

35 - Абел Анисе получи жълт картон за бурния си протест срещу решението на съдията да отсъди фаул срещу Илия Юруков

31 - Лукои проби и стигна почти до аутлинията, а последвалото му центриране излезе в аут