ОБЗОР: Пълен провал за ЦСКА 1948 във Втора лига! (РЕПОРТАЖИ)

Арда ликува срещу "червените" и заедно с Монтана отива на бараж за елита

Арда спечели битката за плейофа за Първа лига след успех с 1:0 над прекия си конкурент за Топ 3 – ЦСКА 1948. Двата тима бяха с еднакъв брой точки (56) преди предпоследния кръг във Втора лига, но днес в директен сблъсък се реши челната тройка в класирането, кръг преди края на сезона. Тимът от Кърджали постигна минимален успех, който обаче бе достатъчен, за да си осигури място в първата тройка и съответно мач за влизане в елита. Единственият гол в мача отбеляза още в 5-ата минута Венцислав Христов, като домакините съумяха да задържат аванса си до последния съдийски сигнал.

Другият отбор, който ще се бори за елитен статут от следващия сезон е Монтана, който се наложи с 2:0 над Пирин Благоевград. Атанас Илиев откри резултата в 72-ата минута, а в 86-ата отново той бе точен за крайното 2:0.

В дъното на таблицата все още не е решено всичко. Добруджа изпада, но вторият отбор, който ще напусне Втора лига още не е ясен.

Лудогорец II везе излезе от опасната зона след нулево реми с Литекс, а Черноморец Балчик също остава във Втора лига след успех с 2:1 над Несебър, който пък е на предпоследно място с 27 точки. Черноморец изоставаше в резултата, след като Иван Цачев реализира в 54-ата, но с финален щурм домакините стигнаха до успеха. Първо Янаки Смирнов върна паритета в 89-ата, а в добавеното време Николай Иванов направи обрата пълен.

Кариана се добра до точка срещу лидера Царско село, но рискът да изпадне е налице, тъй като активът на тима е с точка (28) повече от този на Несебър. Последният отбор, който е застрашен от изпадане е Пирин Благоевград, след като днес „орлетата” загубиха с 0:2 като гости на Монтана.

Ботев Гълъбово може да празнува, след като направи 2:2 с Поморие и си подсигури мястото във Втора лига и за догодина.

Последните двубои от сезона са на 23 май, четвъртък, от 17:00 часа.