ИНТРИГАТА Е ЖИВА! ЦСКА пребори Левски и продължава да мечтае! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тиаго и Евандро наказаха "сините", титлата се решава в последния кръг

ЦСКА победи Левски с 2:0 в последното за сезона вечно дерби на България и запази жива мечтата си да спре хегемонията на Лудогорец в родния футбол.

„Червените“ вкараха и двете попадения на Националния стадион след почивката, макар че точно преди нея тежка контузия получи новоизлюпеният им национал Иван Турицов и това няма как да не е помрачило настроението им.

То обаче бе триумфално след 149-ото издание на мач №1 в страната, тъй като голове на Тиаго и резервата Евандро запазиха интригата за титлата в Първа лига за последния кръг.

В него „армейците“ приемат Ботев Пловдив, изоставайки само с точка от лидера Лудогорец, който пък е домакин на Черно море.

Левски пък със сигурност ще финишира трети, след като инкасира дебютно поражение от ЦСКА през този сезон, а и завърши срещата с човек по-малко, тъй като шест минути преди края втори жълт картон получи Нуно Рейш.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДЕРБИТО ВИЖТЕ ТУК.

Преди почивката „сините“ имаха по-добрите голови възможности, но вратарят Витаутас Черниаускас се намеси решително на два пъти и не им позволи да поведат.

В самия край на първата част пък Иван Турицов получи тежка контузия в коляното, ала заменилият го Стойчо Атанасов изигра силно второ полувреме и още в началото му спря хубав пробив на Станислав Иванов.

Двамата треньори извършиха по една смяна в 60-ата минута, а това се оказа решаващо, защото тази на ЦСКА бе ключова за крайния изход на двубоя.

Скоро след появата си Евандро бе фаулиран и Тиаго стреля директно от свободния удар.

Топката се отби в гърба на Станислав Костов, застанал в стената от играчи на Левски, след което влетя в мрежата на хванатия в крачка Николай Михайлов и ЦСКА поведе с 1:0.

„Сините“ се опитаха да отговорят и направиха няколко добри атаки, като в 80-ата минута Божидар Чорбаджийски за малко да си вкара автогол, изчиствайки центриране с глава.

Малко по-късно обаче всичко рухна за Левски.

В 84-ата минута Нуно Рейш получи втория си жълт и бе изгонен, а „червените“ се възползваха почти мигновено от численото си предимство и в 86-ата вкараха още веднъж.

Голът бе дело на Евандро, след пас от свободен удар на Тиаго, и реши окончателно крайния изход на мача.

Така Левски загуби за първи път под ръководството на временния си наставник Георги Тодоров, докато ЦСКА записа трети успех в четири двубоя с Добри Митов начело и продължава да мечтае.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 0:2
0:1 Тиаго 70
0:2 Евандро 80

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 4. Иван Горанов, 7. Паулиньо, 8. Давиде Мариани, 18. Седрик Унтонджи, 20. Живко Миланов (к), 22. Нуно Рейш, 23. Хали Тиам, 29. Станислав Костов, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов;

Резерви
: 89. Николай Кръстев, 17. Еркебулан Сейдахмет, 19. Милош Цветкович, 24. Томислав Папазов, 70. Мартин Райнов, 79. Мартин Петков, 86. Валери Божинов;

Треньор
: Георги Тодоров;

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Рубен Пинто (к), 7. Жоржиньо, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго, 22. Али Соу, 24. Нуно Томаш;

Резерви
: 1. Данте Стипица, 2. Стойчо Атанасов, 8. Едвин Джеси, 10. Евандро, 14. Ангел Лясков, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов;

Треньор
: Добри Митов.

СТАТИСТИКА:

ЕТО И РАЗВИТИЕТО НА ДЕРБИТО ПО МИНУТИ:

90+4 КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА ПОБЕДИ ЛЕВСКИ С 2:0 И ТИТЛАТА ЩЕ СЕ РЕШИ В ПОСЛЕДНИЯ КРЪГ!

90+2 Мартин Петков получава жълт картон за ненужно нарушение срещу Малинов в центъра на терена.

90 – Четири минути добавено време на мача.

86 – ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! Резервата Евандро вкара второто попадение за „армейците“, след като Тиаго го намери в пеналта от свободен удар – 2:0 за „червените“!

84 – НОВ ШОК ЗА ЛЕВСКИ! Нуно Рейш получава втория си жълт и остава „сините“ с човек по-малко.

83 - Последна смяна в състава на Левски. Давиде Мариани отстъпва мястото си на юношата Мартин Петков.

80 - Смяна в редиците на ЦСКА. Енрике Рафаел отстъпва мястото си на Жанио Бикел.

80 - КЪСМЕТ ЗА ЦСКА! Чорбаджийски за малко да си вкара автогол след центриране и опит да изчисти с глава, но за щастие на „червените“ се стига само до корнер за Левски, а след него – до аут за ЦСКА.

76 - Жълт картон за Нуно Рейш, който фаулира в гръб Али Соу в средата на терена.

74 - Левски се опита да отговори на предизвикателството с три последователни центрирания, но не стига до чисто голово положение.

71 - Смяна в Левски веднага след гола на ЦСКА. Станислав Костов отстъпва мястото си на Валери Божинов.

70 - ГОООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго стреля от свободен удар, а топката се отби в тялото на Станислав Костов, който бе в „синята“ стена, за да заблуди Ники Михайлов и да влети в десния му ъгъл. „Червен“ екстаз на Националния стадион, Левски губи с 0:1 след 70 минути игра.

66 - Жълт картон и за Живко Миланов.

63 – Мощен шут на Енрике Рафаел, но право в тялото на Николай Михайлов.

60 - По една смяна и в двата отбора. Илия Юроков е заменен от Мартин Райнов в Левски, докато Евандро заема мястото на Жоржиньо в състава на ЦСКА.

57 - Николай Михайлов улови топката след центрирането от ъгловия удар, но после остава да лежи на тревата и има нужда от медицинска помощ.

55 - Рубен Пинто опита центриране и арбитърът отсъжда корнер, въпреки претенциите за дузпа на „червените“, които водят до жълт картон за Кристиян Малинов.

50 - Малинов проби добре и стреля опасно към далечния ъгъл, но встрани от вратата на Левски.

48 - Станислав Иванов преодоля Чорбаджийски и бе на път да се измъкне сам срещу вратаря, но бе спрян от резервата Стойчо Атанасов.

46 – Начало на второто полувреме.

46 - Очакваната смяна в ЦСКА е факт. Стойчо Атанасов заменя травмирания Турицов.

45+2 – Край на първото полувреме. Левски – ЦСКА 0:0 на почивката, но точно преди нея Турицов получи много тежка контузия.

45 - Изключително неприятна контузия за Иван Турицов, който получи първата си повиквателна за националния отбор, но надали ще може да се отзове, защото е заменен принудително с тежка контузия в коляното.

42 - Първи корнер за ЦСКА, общо седми до момента в мача. Ударът с глава на Жеферсон обаче е много неточен.

40 - Серия от финтове на Иванов и пас към съименника му Станислав Костов, който обаче бе блокиран в пеналта от четирима в червено.

39 – Още една намеса на Черниаускас, този път след изстрел право в тялото му, дело на Станислав Иванов.

38 - Чорбаджийски бе над всички в пеналта и с глава стартира опит за контра на ЦСКА, която приключи с нарушение в атака на Жоржиньо.

36 - Отличен удар на Мариани бе спасен с вещина от Черниаускас, а след последвалия корнер в полза на Левски се стига до още един, шести поред за „сините“!

33 - Тиаго опита изненадващ удар от далечна дистанция, но прати топката високо над целта.

27 - Хали Тиам има нужда от лекарска помощ. Изглеждаше, че халфът на Левски няма да продължи мача, но в крайна сметка травмата му не е сериозна и той се завръща на терена.

25 - Хубава контраатака на Левски! Станислав Иванов изведе Станислав Костов, но той бе майсторски спрян от Божидар Чорбаджийски.

24 - Юруков се озова на стрелкова позиция, но не намери целта.

23 - Рафаел Енрике и Живко Миланов удариха неприятно главите си при едно единоборство, но се изправят и продължават мача.

21 - Четвъртият ъглов удар също е за Левски, но защитата на ЦСКА се справя.

18 - Николай Михайлов излиза извън наказателното си поле, за да пресече дълъг пас към Али Соу.

15 - Трети корнер в мача, до момента всички до един са за Левски. Малко след центрирането обаче играта е спряна заради засада.

13 - Пробив на Жоржиньо завърши с неточен удар.

9 - Добра контраатака на ЦСКА. Енрике проби чудесно и влезе в наказателното поле, но там падна твърде лесно – аут за Левски.

7 – Вторият ъглов удар в мача също бе в полза на Левски и отново доведе до напрежение в пеналта на "червените", но този път Черниаускас внимаваше и спаси.

5 - ЦСКА изпълни три поредни тъча в своята половина, а после Енрике опита пас зад гърба на защитата, но неуспешно.

2 – ШАНС ЗА "СИНИТЕ"! Чорбаджийски се намеси решително след опасно центриране на Иван Горанов, за да се стигне до корнер в полза на Левски, след който вратарят на ЦСКА боксира неумело, но символичните домакини не се възползваха.

1 - Начало на вечното дерби!

0 - Преди мача призове за спомен от "сините" получиха Милош Цветкович, Давид Яблонски и Жерсон Кабрал, които напускат Левски след края на сезона.