ОЧАКВАНО: Челси се подигра с Арсенал насред Баку и спечели Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Играчите на Маурицио Сари показаха страхотен футбол през втората част (СТАТИСТИКА)

Челси е новият шампион в Лига Европа! Тази вечер "сините" от Лондон спечелиха повече от категорично финала срещу големия враг Арсенал с 4:1.

Възпитаниците на Маурицио Сари показаха страхотен футбол, особено през втората част, когато паднаха всичките голове в срещата. Оливие Жиру откри резултата 49-ата минута, а Педро Родригес удвои в 60-ата.

Еден Азар пък бе автор на другите две попадения за "сините" в 65-ата минута от дузпа и в 72-ата минута. Почетният гол за гостите бе на сметката на Алекс Иуоби в 69-ата минута.

Така Челси спечели трофея в Лига Европа за втори път в своята история след триумфа през 2012/13 година.

Двубоят започна по прекрасен начин за "топчиите", които контролираха събитията на терена през първите 20 минути и бяха изключително близо до гола. Такъв обаче не падна през цялото първо полувреме.

През втората част "сините" започнаха да диктуват темпото в срещата и успяха да вземат преднина още в 49-ата минута. Емерсон центрира прекрасно от крилото, а Жиру отбеляза красив гол с плонж.

Само 11 минути по-късно Челси удвои чрез Педро, който получи брилянтен пас от Азар в наказателното поле и разсече защитата на Арсенал с хубав гол.

Крахът за момчетата на Емери бе пълен в 65-ата минута, когато бялата точка бе посочена за нарушение на Мейтлънд-Найлс срещу Жиру. Зад топката застана Азар и покачи на 3:0.

"Червените" се върнаха в мача няколко минути по-късно, след като резервата Айоби вкара много красив гол.

Мечтите на Арсенал обаче бяха кратки и Азар отбеляза прекрасен гол само 3 минути по-късно, оформяйки крайното 4:1.