Драма в София! Косово обърна България в добавеното време след голеада на "Васил Левски"!(ВИДЕО)

Гостите спечелиха с 3:2, вкараха в заключителните секунди на мача

Косово изненада крайно неприятно България, като победи "лъвовете" на Красимир Балъков в мач с много голове, обрати и драма до последните секунди, за да триумфира в крайна сметка с 3:2.

Родните национали бяха надиграни от своя съперник, който демонстрира сериозно самочувствие насред столицата, независимо че в един момент се оказа догонващ в резултата.

След поражението пък българите остават с едва 2 спечелени точки от 4 мача...

Началото бе за гостите, които влязоха по-добре в мача и установиха траен контрол върху топката. След няколко слизания към вратата на Николай Михайлов дойде и първият гол!

При центриране от десния фланг Страхил Попов не изчисти добре топката, която попадна в Рашица, който не сгреши от добра дистанция - 1:0 за Косово!

След попадението "лъвовете" опитаха да затруднят съперника чрез Кирил Десподов, който обаче бе далеч от обичайното си ниво.

Все пак България нанесе своя удар малко преди края на първото полувреме!

Галин Иванов подхвана добра атака през центъра, подаде към Ивелин Попов, който с мощен удар пред наказателното поле разстреля вратаря на косоварите за 1:1 - резултат, при който дойде почивката!

Втората част започна по-добре за родните национали, а в игра се появи и Кристиян Димитров.

Именно последният даде надежда, че българите ще вземат пълния комплект от точки, след като реализира гол с глава в 55-ата минута при центриране на Тодор Неделев - 2:1!

При този резултат, вместо да задържат преднината си, да успокоят темпото, играчите на Балъков отстъпиха инициативата на своя съперник, който в 65-ата минута стигна до закономерно изравняване!

Центриране от левия фланг завари Николай Михайлов неподготвен, за да може Муричи от близка дистанция да го разстреля за втори път в мача - 2:2!

Оттук насетне инициативата изцяло бе на страната на косоварите, които след второто изравняване пропуснаха няколко отлични шанса за ново попадение, а едно такова бе отменено правилно поради засада.

Кулминацията дойде в добавеното време на мача, когато при поредната атака и центриране Рашан зае по-добра позиция от Горанов, вкарвайки победния гол за 3:2, с който отборът на България бе пратен на дъното в група "А"!...
БЪЛГАРИЯ - КОСОВО 2:3
0:1 Рашица 14
1:1 Ив. Попов 43
2:1 Димитров 55
2:2 Муричи 65
2:3 Рашани 90

БЪЛГАРИЯ: 13Михайлов, 2. Ст. Попов, 15. Божиков (46 - К. Димитров), 14. Недялков, 20. Горанов, 7. Костадинов, 18. Г. Иванов, 8. Неделев (69 - Г. Илиев), 10. И. Попов, 9. Десподов, 19. Иса (79 - Чунчуков).
Резерви: 1. Хр. Иванов, 23. П. Илиев, 3. Стоянов, 4. Генев, 5. Димитров, 6. Сърмов, 11. С. Иванов, 12. Карабельов, 16. Малинов, 17. Чунчуков, 21. Г. Илиев, 22. Минчев
Треньор: К. Балъков

КОСОВО: 12. А. Муриц, 17. Кололи, 13. Рахмани, 3. Алити, 15. Войвода, 8. Халими, 9. Целина, 7. Рашица, 22. Жегрова, 18. В. Муричи
Резерви: 1. Южкани, 16. Бекай, 2. Хадержонай, 6. Рашкай, 11. Рашани, 14. Хасани, 19. Пакарда, 20. Криезиу, 21. Нухиу, 23. Демхасай
Треньор: Б. Халандес
-----------------------------------------------------------------------------------
90 - ГОЛ ЗА КОСОВО! В добавеното време Рашани бележи за 3:2, след като намери топката с глава!

83 - Косоварите пропуснаха страхотен шанс! След продължителна атака резервата Рашани бе оставен непокрит пред вратарското поле, но ударът му с глава мина над вратата при центриране от фланга!

75 - Българите отново отстъпиха инициативата, след като полуиха изравнително попадение.

68 - Косово достигна до пълен обрат след ново статично положение и гол на Муричи, но попадението е отменено правилно поради засада.

65 - НЕПРИЯТНО! Косово изравнява резултата чрез Муричи, след като последният се възползва от центриране от левия фланг, неубедителна намеса на Николай Михайлов - 2:2!

55 - ГОООЛЛЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! "Лъвовете" стигат до пълен обрат, след като Кристиян Димитров засича с глава центриране на Неделев от корнер - 2:1!

53 - Натиск на "лъвовете" в началните минути на втората част, селекцията на Балъков се настани изцяло в половината на гостите.

46 - Начало на второто полувреме!

45 - Край на първото полувреме!

43 - ГООООЛЛЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Ивелин Попов си осигури добра позиция за директен удар и с много мощна тупалка прати топката в горния десен ъгъл на вратата с изпълнение извън наказателното поле! Галин Иванов също допринесе сериозно за попадението, тъй като изработи атаката след самостоятелен рейд.

38 - Десподов иска дузпа при единоборство със защитник на косоварите, но повторението ясно показа, че нарушение няма!

33 - Рашица центрира опасно към наказателното поле, но за щастие на българите Муричи се размина с топката фронтално срещу вратата на Михайлов.

27 - Георги Костадинов е оставен непокрит при центриране от корнер, но ударът с глава на полузащитника е неточен.

20 - Доста объркани изглеждат родните футболисти, които след попадението във вратата на Михайлов, изпитват сериозни затруднения в организирането на атаките си.

14 - НЕПРИЯТНО ЗА "ЛЪВОВЕТЕ"! Косово повежда в резултата, след като се възползва от лошо отбита топка от Страхил Попов, за да може с удар пред вратарското поле да вкара за 1:0!

8
- Добра възможност за "лъвовете"! Кирил Десподов бе намерен отдясно в наказателното поле, но ударът му по диагонал бе спасен, а и не бе особено силен!

6 - Шанс за добра атака за играчите на Балъков, но Кирил Десподов центриране крайно неточно.

5 - Гостите демонстрират самочувствие в началните минути на мача, като се настаниха в половина на "лъвовете".