Италия не ни даде шанс, загубихме с 1:3

"Лъвовете" на Силвано Пранди се бориха мъжки пред хилядите фенове във Варна

Волейболистите на България загубиха от Италия с 1:3 (14:25, 20:25, 25:23, 21:25) в пореден двубой от Лигата на нациите във Варна.

Преди тази среща националите загубиха драматично от Япония в събота с 2:3 гейма, а в петък бяха надвили Австралия с 3:1 гейма.

Националите ни поведоха с 3:1 в първия гейм, но италианците обърнаха нещата в своя полза при 6:5 след единична блокада на Давиде Канделаро и до края на частта не изпуснаха инициативата. Разликата скочи до 6 точки при 15:9 за възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини, а второто техническо прекъсване дойде при 16:10. Гостите продължиха да увеличават аванса си и стигнаха до геймбол при 24:13. Николай Пенчев върна една точка, но след докосване на мрежа от български волейболист Италия спечели първата част с 25:14.

Италия поведе с 3:1 в началото на втората част, но националите ни изравниха при 4:4 и след това взеха аванс при 6:5. Успешна атака на Цветан Соколов запази аванса на „лъвовете“ - 8:7 при първата техническа пауза. Геймът бе доста оспорван и играта се водеше точка за точка. Грешка на българите донесе аванс от 2 точки за съперника - 19:17, а след това и 4 при 22:18. Впоследствие италианците затвориха тази част при 25:20.

Третата част бе доста равностойна и Цветан Соколов завърши ефективна атака за България за 8:6 при първото техническо прекъсване. Гостите изравниха при 9:9 и обърнаха за 10:9 в своя полза, но последва нов обрат за България и 12:11 за националите. Италия взе 2 точки аванс при 17:15 и по-късно с 18:16 за втората техническа пауза. С добри изяви на Сеганов и Соколов „лъвовете“ поведоха при 19:18. Битката продължи да се води точка за точка до самия край на гейма. Добър сервис на Георги Сеганов затрудни италианците и България поведе с 24:22, а след това и го затвори при 25:23, намалявайки резултата на 1:2 гейма.

България поведе с 3:1 точки в четвъртия гейм, а италианците изравниха. Резултатът вървеше точка за точка, като италианците водеха при 7:6 и 9:7. Те дръпнаха с 12:9, но националите ни намалиха след успешна атака на Мартин Атанасов. Преднината на италианците стигна 4 точки при 14:10 и се запази до 16:12 при втората техническа пауза. Разликата достигна 5 точки при 18:13. С атака по блокадата гостите поведоха с 20:15, а след това и с 22:17, затваряйки гейма с 25:21. Така италианците записаха седма победа в надпреварата.

Воденият от Силвано Пранди тим на България има 3 победи и 6 поражения в турнира, а италианците са със 7 успеха и 2 загуби.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев - Петър Каракашив-либеро

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

ИТАЛИЯ: Симоне Джанели, Габриеле Нели, Олег Антонов, Даниеле Лавия, Матео Пиано, Роберто Русо - Фабио Балазо-либеро

Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ