Мощен Лудогорец започна с разгром контролите в Австрия (ВИДЕО)

Шампионите вкараха 4 гола на осмия в Словения, новият израелец Битон впечатли с класа

Лудогорец започна с разгромна победа лагера си в Австрия. Шампионите спечелиха с 4:0 срещу словенския Триглав първата си контрола. Дима Бакалов на два пъти, Станислав Ковачев и новото попълнение Дан Битон отбелязаха головете. Израелецът демонстрира завидна класа, макар че игра само едно полувреме.

Още в 5-ата минута след центриране от корнер Георги Терзиев нанесе удар с глава, но топката срещна напречната греда. В 12-ата Димо Бакалов беше изведен сам срещу вратаря, но прати топката от външната страна на мрежата. Последва нова заплаха за вратата на Триглав, който завърши на осмо място в първенството на Словения, но Манолев пропусна.

В 18-ата минута настана суматоха в полето на словенците, стигна се обаче само до корнер, който не доведе до опасност пред съперниковия вратар. Малко след това се наложи Ренан да се намесва за пръв път в мача. В 22-ата минута той отрази удар на съперников играч.

След половин час игра словенците отправиха опасен удар, който обаче мина над вратата на Ренан. Центриране в наказателното поле на Лудогорец е изчистено с глава от Терзиев в 38-ата минута, а две след това шут на Димо Бакалов попадна в ръцете на вратаря на Триглав.

Полувремето завърши логично с гол за Лудогорец, който беше по-добритя тим на терена. Димо Бакалов се разписа с глава след центриране отдясно.

През второто полувреме в игра се появиха Лукоки, Дан Битон, Ковачев и Форстър. В 50-ата минута именно Ковачев направи 2:0 след асистенция на Лукоки. Осем след това Димо Бакалов беше изведен от Доминик Янков сам срещу вратаря реализира второто си попадение в мача.

Новото попълнение Дан Битон се разписа в 59-ата минута. Той вкара с прецизен удар извън наказателното поле! След това Стойчо Стоев направи няколко смени, а дебют за шампионите записа Жордан Икоко.

Удар от фаул на словенците в 71-ата минута беше спасен без проблем от Пламен Илиев. В оставащите минути двубоя се доиграваше, а пред двете врати опасности липсваха.

СТАРТОВ СЪСТАВ

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 11. Манолев, 30. Моци, 5. Терзиев, 4. Сисиньо, 37. Керчев, 82. Йорданов, 64. Янков, 7. Бакалов, 96. Юсеин, 63. Рибейро