Колумбия удари и Парагвай (ВИДЕО)

Продължава без загуба

Колумбия победи Парагвай с 1:0 в последна среща от група В на Копа Америка и приключи с перфектен актив от 9 точки.

Парагвайците първи застрашиха вратата на съперника с удар на Дерлис Гонзалес още в 3-ата минута, но в 31-ата Густаво Куеяр завърши с гол атака на Колумбия за 1:0.

През втората час Колумбия продължи да бъде по-опасният тим, макар без реални опасности за гол. Такъв обаче падна в 69-ата минута след бомбен шут на Луис Диас Маруланда, който получи топката в наказателното поле, спря си я и я насочи в мрежата. Положението беше разгледано с ВАР заради съмнение за игра с ръка и минута по-късно отменено.

В продължението на двубоя реферът Карийо отново се допита до ВАР заради съмнения за дузпа в полза на Колумбия, но подмина ситуацията.

Така Колумбия остана номер 1 в класирането и ще очаква Чили или Уругвай, Аржентина е втора и ще срещне Венецуела, а Парагвай ще се надява на хикс между Колумбия и Еквадор във вторник сутрин, за да продължи като един от двата най-добри трети отбори.