Летящ старт за Берое в Efbet лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Еуженио вкара и се контузи, Бандаловски удари две греди при 3:1 срещу Ботев Враца

Берое спечели с 3:1 гостуването си на Ботев Вр от първия кръг на новия сезон в ebfet Лига. Педро Еуженио (12), Рубен Бригидо (69) и Милен Желев (88) вкараха головете за успеха на гостите. За врачани се разписа Миролсав Будинов (77). На два пъти гредите спряха Иван Бандаловски да накаже Ботев. Душан Перниш пък е с основна заслуга домакините отбележат само веднъж.

Двата тима откриха шампионата на стадион “Христо Ботев” във Враца с доста динамичен и интересен за гледане мач. Гостите рано поведоха в резултата. Педро Еуженио вкара в 12-ата минута, когато беше оставен непокрит в наказателното поле и с прецизен удар простреля Красимир Костов - 0:1.

В 20-ата минута се наложи Александър Томаш да прави принудителна смяна. Голмайсторът Еуженио се контузи и напусна. Мястото му зае Милен Желев. Секунди по-късно старозагорци можеха да удвоят резултата. След центриране от корнер Иван Бандаловски учели гредата след удар с глава. Малко по-късно ситуацията се повтори, но този път удар с крак на Бандата срещна страничния стълб.

Сашо Ангелов също трябваше да вади свои играч заради травма. В 32-ата минута Вълчев отстъпи мястото си на Будинов. В 35-ата домакините бяха много близо до изравняване в 35-ата минута. Христо Златински изведе по отличен начин Петър Атанасов сам срещу вратаря, но Перниш излезе предвидливо и блокира удара.

В оставащото време до края на първата част Мартин Камбуров на два пъти имаше много добри възможности, но късметът покри стража на домакините.

Втората част започна с отлична възможност за домакините, които бяха много близо до намаляването на резултата. След атака по лявото крило Валери Домовчийски центрира към Будинов, който обаче не успя да засече топката. Секунди по-късно, след нова комбинация между Александър Василев и Мартин Камбуров, нападателят не успя да уцели вратата.

В 69-ата минута гостите вкараха за втори път, като този път попадението бе дело на друг португалец в редиците на Берое – Рубен Бригидо.  Той получи леко вляво, напредна и след като преодоля с лекота Андреас Васев, стреля с десния крак за 2:0. Стражът на домакините докосна топката, но не успя да я отклони извън рамките на вратата.

Осем минути по-късно Ботев върна едно попадение. След изпълнение на ъглов удар резервата Будинов се разписа за 1:2. Домакините можеха дори да изравнят, но на няколко пъти Перниш се намеси блестящо.

В 88-ата минута обаче Берое подпечата успеха си с трето попадение. Хубава комбинация между новото попълнение Зоран Йосипович и Милен Желев изведе последния на чиста позиция и той с техничен удар с левия крак реализира трети гол.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 16. Апостол Попов, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 7. Георги Вълчев, 9. Даниел Генов, 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 10. Петър Атанасов, 28.  Христо Златински

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 9. Мартин Камбуров, 11. Иван Бандаловски, 19.  Александър Василев, 27. Никита Баранов, 28. Рубен Бригидо, 73. Иван Минчев, 77. Педро Еуженио

Ясен е окончателният капацитет на "Българска Армия"