ГРОЗНАТА ИСТИНА ЛЪСНА! Стойчо Стоев и компания нямат аргументи за големи дела в Европа! (СНИМКИ)

Ференцварош направи за смях шампиона ни, уморените коне и Швиерчок дойдоха в повече

И тази година Лудогорец няма да играе в групите на Шампионска лига, а както и през миналата кампания, отново унгарски тим застана на пътя на разградчани, този път в лицето на Ференцварош. Провалът и срамът, обаче са пълни....Отборът от Разград влезе в историята като първия български шампион, отпаднал още в първия предварителен кръг на турнира...

Гостите стигнаха до категоричен успех с 3:2, и така с общ резултат 5:3 продължават в следващата фаза на турнира. При това напълно закономерно и без никакво съмнение кой е по-добрият от двата отбора към момента...

Въпреки масивната селекция и амбициите за европробив, Лудогорец не показа, че има каквито и да било аргументи да го стори.

Още във 2-ата минута гостите можеха да стигнат до гол, след като при центриране от фаул Каратин бе оставен на далечната греда пред вратарското поле, но ударът му с глава мина над гредата.

Същият този Каратин обаче посече "орлите" четвърт час по-късно, когато при изпълнение на корнер игра добре с глава и прати топката в обратния ъгъл на Ренан за 1:0!

Секунди по-късно Марселиньо можеше да изравни, но ударът на бразилеца с български паспорт срещна страничната греда!

Малко след това Лудогорец капитулира за втори път! Шкварка бе намерен при контраатака в наказателното поле, и макар да изглеждаше, че ъгълът е малък, успя да преодолее Ренан за 2:0!

Голеадата продължи минути по-късно, когато Георги Терзиев с глава намали на 1:2 при центриране от корнер и точен удар с глава!

Ключов се оказа моментът в 29-ата минута!

Лудогорец получи правото да изпълни дузпа, макар и повторенията да не убедиха, че такава има. Якуб Шверчок опита да вкара в стил Паненка от бялата точка, но вратарят на унгарците с върха на пръстите си успя да избие в корнер!

Така при резултат 2:1 за Ференцварош дойде почивката!

До голяма степен всичко приключи окончателно още преди да са изтекли 50 минути! При контраатака по левия фланг Токмак проби към наказателното поле, последва удар и рикошет в играч на "орлите", който прехвърли Ренан за 3:1!

От този момент насетне бе ясно, че Лудогорец е невъзможно да извърши чудото, макар че "орлите" успяха да върнат едно попадение след автогол на Хайстер двайсетина минути преди края на мача.

До края на срещата резервата Битон и Жоржиньо имаха някои интересни хрумвания с удари от дистанция, които обаче бяха спасени от вратаря на унгарския тим.

В 82-ата минута пък Козмин Моци получи директен червен картон за грубо влизане с бутоните напред.

В крайна сметка Лудогорец - Ференцварош 2:3, за "орлите" остава надеждата да направят нещо значимо в Лига Европа, където тимът на Стойчо Стоев ще продължи участието си.

Лудогорец:
33. Ренан, 3. Недялков, 5. Терзиев, 10. Шверчок (46 - Кешеру), 13. Чибота, 17. Жоржиньо, 18. Дяков, 22. Икоко, 30. Моци, 44. Горалски, 84. Марселиньо
Резерви:
23. Илиев, 12. Анисе, 25. Баджи, 8. Битон, 28. Кешеру, 4. Сисиньо, 92. Лукоки

Ференцварош:
90. Дибуш, 7. Инхантенко (18. - Сигер), 8. Ловренчич, 8. Зубков, 14. Каратин, 25. Блажич, 26. Хайстер, 33. Двали, 50. Пришкин, 92. Шкварка, 93. Нгуен
Резерви:
99. Гроф, 21. Ботка, 17. Цивич, 5. Фримпонг, 10. Ландзафаме, 18. Сигер, 97. Варга
----------------------------------------------------------------------------------
90+3 - Край на мача в Разград, Лудогорец е аут от Шампионска лига след нова загуба от Ференцварош!

82 - Червен картон за Козмин Моци, който влезе грубо с бутоните напред!

75 -
Битон стреля от добра позиция, но отново вратарят на гостите спасява!

69 - ГОЛ! Лудогорец прави резултата 2:3! При центриране от фланга Хайстер си вкара автогол, засичайки я в собствената си врата на далечната греда!

55 -
Кешеру стреля добре по диагонал от наказателното поле, но вратарят на унгарците избива топката!

48 - ГОЛ ЗА ФЕРЕНЦВАРОШ! Унгарците организираха отлична контраатака, Токмак Нгуен навлезе отляво към наказателното поле и при удара му топката рикошира в играч на Лудогорец и прехвърли Ренан за 3:1!

47 -
Домакините можеха да стигнат до опасност за гол, но след изпълнение на корнер по земя Жоржиньо не успя да стреля точно от линията на наказателното поле.

46 -
Начало на втората част! Една промяна в състава на домакините - на мястото на изпусналия дузпата Якуб Шверчок се появява Клаудиу Кешеру.

45+3 -Край на първото полувреме!

43 -
Опит за финален щурм на разградчани в заключителните минути на първото полувреме!

35 -
По-спокойно е в последните 5 минути, след като преди това зрителите станаха свидетели на истински екшън!

29 - Якуб Шверчок пропусна дузпа! Полякът не се възползва от нарушение за домакините, след като от бялата точка опита в стил Паненка да вкара за 2:2, но вратарят на унгарците успя да реагира в последния момент и да избие в корнер!

27 -
Марселиньо отново бе близо до попадение от фаул, при идентично положение от фаул като предишното, но този път топката мина на сантиметри от вратата!

24 - ГОЛ! Този път разградчани ликуват, след като при центриране от корнер Георги Терзиев игра добре с глава пред вратарското поле и намали на 1:2!

22 - ГОЛ! Ференцварош нанася втори удар, след като Шкварка овладя топката в наказателното поле, и макар да бе встрани от вратата успя да преодолее Ренан за 2:0!

20 - Какъв шанс за Лудогорец! Марселиньо стреля перфектно от фаул, но топката срещна страничната греда!

17 - ГОЛ! Ференцварош открива резултата чрез Каратин, който се възползва от центриране от корнер и с глава в далечния ъгъл вкара за 1:0 за унгарците!

8 -
Постепенно Лудогорец успява да поеме контрола над топката, но за момента липсва положение пред вратата на унгарците.

2 - Опасно! Още във 2-ата минута гостите имаха добра възможност, след като Каратин бе оставен непокрит пред вратарското поле при центриране от фаул, но ударът му с глава мина над вратата!

1 -
Начало на сблъсъка на "Лудогорец арена"! Ясно е - разградчани се нуждаят от победа, ако искат да продължат в следващата фаза!