Уулвърхемптън срази Манчестър Сити и грабна Азиатския трофей на Висшата лига (ВИДЕО)

"Вълците" надвиха "гражданите" след изпълнение на дузпи

Отборът на Уулвърхемптън грабна Азиатския трофей на Висшата лига, след като на финала в Нянджин “вълците” надвиха Манчестър Сити с 3:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 0:0, а в 21-ата минута Рахийм Стърлинг изпусна дузпа. Третото място в турнира остана за Нюкасъл, победил малко по-рано Уест Хам с 1:0.

Очаквано, Сити започна двубоя по-активно, като в 9-ата минута Кевин Де Бройне центрира опасно към далечната греда, но Рахийм Стърлинг се размина с топката. В 12-ата минута след изпълнение на корнер и леко отклоняване от срана на Родриго Ернандес последва удар от много близка дистанция, но право в краката на Руи Патрисио. Секунди по-късно Де Бройне пусна извеждаща топка, до която вратарят стигна пръв, но Стърлинг се сблъска с него. Последва няколкоминутно прекъсване, по време на което дясната буза на португалеца беше обработена с шевове.

Почти веднага след подновяването на играта, в 21-ата минута, “небесносините” си спечелиха дузпа, след като Конър Коади избута Лерой Сане в гръб в наказтелното си поле. Стърлинг застана зад топката, но я прати високо над вратата. Последваха минути на преимущество за Уулвс. До края на частта единственото по-сериозно положение дойде в 38-ата минута, когато удар на Данило рикошира в Стърлинг, чийто последвал изстрел беше твърде слаб.

Сити започнаха второто полувреме с натиск, но в първата половина от него липсваха опасности пред двете врати. В 77-ата минута Давид Силва добре насочи топката след пряк свободен удар, но Патрисио прояви бърз рефлекс. До края на редовното време нито един от двата отбора не отбеляза гол и така се стигна до изпълнението на дузпи.

След първите пет удара единствено Раян Бенет се разписа. Патрисио спаси шутовете на Илкай Гюндоган и Давид Силва, а Клаудио Браво - този на Коади, докато Килмор стреля встрани. Последваха успешни изпълнения на Данило, Пери, Гарсия и Винагре, а решаващият пропуск направи младата резерва Лукас Нмеча след ново спасяване на португалския национал. Така Уулвс спечелиха деветото издание на приятелския турнир, като постигат това за първи път в своята история.