Мощен старт на ЦСКА 1948 във Втора лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Андон Гущеров вкара два гола за победата в дербито с Локо Сф

ЦСКА 1948 започна силно сезона във Втора лига. Тимът на Петко Петков спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив София. И двете попадения в дербито между претендентите за промоция в елита вкара Андон Гущеров.

Мачът на ст. "Васил Левски" започна перфектно за домакините, които поведоха още в 1-ата минута. Удар на Андон Гущеров от въздуха се оказа непосилен за вратаря Ивайло Василев - 1:0.

Локомотив можеше да изравни в 12-ата. Тогава Том стеля силно извън наказателното поле и само блестящата намеса на Даниел Наумов спаси ЦСКА 1948. Седем по-късно топката се озова в Мики Орачев след изпълнение на ъглов удар. Изстрелът му обаче срещна напречната греда.

В същото време домакините демонстрираха забележителна успеваемост. Гущеров се разписа за 2:0 в 22-ата минута при едва второто по-опасно положение пред вратата на Локомотив. Нападателят на "червените" беше изпуснат от Орачев и засече в мрежата центриране на Шопов.

В 33-ата минута Гущеров беше близо до хеттрик. Голмайсторът на ЦСКА 1948 стреля от фаул, но топката срещна горната греда. Васил Шопов пък не успя да се възползва от груба грешка на съперниковата защита в заключителните секунди на първата част. Халфът изскочи само срещу Ивайло Василев, но не успя да го преодолее.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на ЦСКА 1948. Том изпълни фаул, а Неманя Иванов засече центрирането му с глава, но топката излезе в аут. В 53-ата минута Траянов опита акробатично да стреля към вратата на Наумов. Получи се атрактивно, но неточно.

Три по-късно Гушеров стреля опасно от над 20 метра. В 65-ата Чавдрар Ивайлов също пробва да изненада Василев с далечен шут. Топката тупна коварно пред вратаря на Локо, но излезе в аут.

Блестяща изява на Наумов в 67-ата минута запази аванса на ЦСКА 1948. Вратарят отрази силен удар на Том, който влизаше под гредата. В 77-ата Цветомир Вачев изскочи пред Наумов, но вратарят се хвърли и улови топката.

В 85-ата минута Васил Шопов пропусна нова шанс да се разпише при дебюта си за домакините. Той стреля опасно, но встрани от вратата. Секунди след това центриране на Ферари в полето на "червените" предизвика суматоха, която изненадващо не завърши с попадение.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 12. Богомил Дяков, 4. Николай Христов, 20. Янко Сандански, 30. Димо Атанасов, 8. Ивайло Климентов, 17. Чавдар Ивайлов, 11. Денислав Александров, 99. Андон  Гущеров, 10. Васил Шопов

ЛОКОМОТИВ СФ: 91. Ивайло Василев, 2. Педро Ферари, 4. Мики Орачев, 15. Неманя Иванов, 39. Саша Домич, 25. Зоран Швоня, 33. Том, 30. Тодор Траянов, 14. Валентин Николов, 77. Цветомир Вачев, 9. Димитър Георгиев