НЕЧУВАН СРАМ И РЕЗИЛ! Гришо загуби от 405-ия в света (ВИДЕО)

Димитров беше сразен от 28-годишния американец Кевин Кинг в първия кръг в Атланта

Бойкотиращият България Григор Димитров отпадна на старта на тенис турнира в Атланта. Той отстъпи с 5:7, 4:6 на квалификанта Кевин Кинг. За сведение на апологетите на Гришо, съперникът е под номер 405 в световната ранглиста.

Двамата не бяха играли до момента.

Българинът се намира в серия от четири поредни загуби. За последно той надигра Марин Чилич на "Ролан Гарос".

Двубоят започна с три поредни пробива - два в полза на Димитров, който поведе с 3:1. При 5:4 Гришо изостана на свой сервис 0:40, но изравни до 40:40. 28-годишният Кинг обаче не се предаде и реализира рибрейк - 5:5. Нещо повече той записа серия от общо три поредни гейма на сметката си за 7:5.

След почивката Григор проби два пъти и поведе 3:0. И в този момент отново допусна спад. Кинг се възползва, за да осъществи обрат до 4:3 в своя полза. Димитров се срина и бе пробит за 5:3. В този критичен момент Кинг допусна рибрейк, сервирайки за мача като направи двойна грешка на точката за пробив. В десетия гейм Димитров спаси три мачбола, но нямаше сили за повече.

На трибуните, за да подкрепя Григор бе и Андре Агаси.