"Защо винаги аз"? Мариани пак е герой за Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" прегазиха Ботев Пд, мечтаят за историята срещу АЕК Ларнака

Левски спечели с 3:1 домакинството си на Ботев Пд от третия кръг на еfbet Лига. За пореден път големият герой за сините се казваше Давиде Мариани. Той отбеляза първите две попадения, едно добави Иван Горанов. От гостите се разписа Еберт Кардосо. "Сините" събраха седем точки, колкото има и временния лидер Черно море. Те обаче могат да бъдат изпреварени от Лудогорец, на който предстои домакинство на Витоша Бистрица. Ботев е шести с 4 т.

На Левски предстои изключително труден реванш срещу АЕК Ларнака в четвъртък. Отборът на Петър Хубчев изостава с 0:3 след първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. И въпреки, че "Герена" отново ще остане празен "сините" мечтаят за обрат.

Двубоят тази вечер започна с минута мълчание в памет на легендарния бивш наставник на Левски Васил Методиев-Шпайдела, който почина на 84-годишна възраст!

Гостите гостите първи можеха да вкарат. Бърза контра в 5-ата минута завърши с удар на Тейлон, който беше спасен от Миятович.  Отговорът на Левски не закъсня. В 7-ата минута Станислав Иванов стреля с глава след центриране на Живко Миланов, но не уцели вратата.

Само три след това обаче Давиде Мариани отбеляза дежурния си гол. Швейцарецът стреля извън наказателното поле, топката рикошира в крака на играч на Ботенв Пд и прехвърли вратаря Аргилашки - 1:0.

Тейлон пропусна да изравни в 12-ата. Нападателят изскочи очи в очи с вратаря на Левски и вместо да подаде вдясно от себе си на непокрития Крис Дочрев реши да стреля. Ударът му обаче мина над вратата. Отново той пропусна в 34-ата минута, когато след отлично центриране на Еберт Кардосо не успя да засече топката на празна врата

Последва фантастичен удар на Мариани, който профуча покрай вратата на Ботев. И когато всички очакваха рефера Никола Попов да свири край на първото полувреме, гостите изравниха с удар на Ерберт извън наказателното поле - 1:1.

Шест минути след подноваването на играта Давиде Мариани вкара за 2:1. Той изпълни пефректно пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Аргилашки.

В 52-ата минута Станислав Иванов бе близо да увеличи аванса на "сините". Младият нападател бе изведен на стрелкова позиция и шутира от малък ъгъл, но Аргилашки успя да се намеси. Малко след това Иванов отново пропиля прекрасна възможност.

След това резервата Станислав Костов, който и днес игра на инжекции, също беше близо до ново попадение. Домакините изпълниха ъглов удар, топката стигна до нападателя, който шутира силно, но левия страничен стълб спаси гостите.

В 80-ата минута "сините" вкараха трети гол. Костов пое топката и подаде към нахлуващия Иван Горанов, който с премерен удар по земя прати топката във вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 4. Иван Горанов, 8. Давиде Мариани, 9. Дени Алар, 70. Мартин Райнов, 7. Паулиньо, 99. Станислав Иванов, 23. Хали Тиам, 22. Нуно Рейш, 19. Йоанис Каргас, 20. Живко Миланов

БОТЕВ ПД: 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 3. Димитър Пиргов, 66. Еберт Кардосо, 20. Филип ван Арнем, 17. Лъчезар Балтанов, 11. Кристиан Добрев, 7. Александър Тонев, 8. Тодор Неделев, 9. Тейлон Кореа

90+3 Край на мача!

87 - Давиде Мариани отстъпва мястото си на Мазурек

83 - Насиру Мохамед заменя Станислав Иванов

79 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Иван Горанов се разписа след подаване на Станислав Костов!

73 - Греда! Домакините изпълниха ъглов удар, топката стигна до Станислав Костов, който шутира силно, но левия страничен стълб спаси гостите от трето попадение

72 - Принудителна смяна. Крис Добрев не може да продълши и Шопов се появава на негово място

70 - Антонио Вутов е санкциониран с жълт картон

68 - Сатинислав Костов влезе, Алар излезе

67 - Перван стеля покрай вратата след подавене на Антонио Вутов

64 - Жълт картон за Нуно Рейш

61 - Втора смяна в състава на Ботев. Марко Перван влиза на мястото на капитана Лъчезар Балтанов

58 - Нова добра намеса на вратаря на Ботев, този път той отрази шут на Паулиньо

57 - Грешка в защитата на Ботев остави Станислав Иванов сам слещу Аргилашки, който обаче спаси удара на нападателя

57 - Антонио Вутов замени Александър Тонев

55 - Жълт картон за Кписниан Димитров

55 - Опасно центриране на Тодор Неделев в наказателното поле на Левски, там Лъчезар Балтанов се размина с топката.

51 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Давиде Мариани изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката за втори път в мрежата на гостите!

46 - Начало на второто полувреме!

45+1 - Край на първото полувреме!

45 - ГООЛ ЗА БОТЕВ! Еберт Кардосо изравни с хубав удар извън наказателното поле!

38 - Фантастичен удар на Мариани профучава покрай вратата на Ботев!

34 - Пропуск! Отлично центриране на Еберт Кардосо, но Тейлон не успява да засече топката на празна врата

24 - Още един опасен изстрел на Паулиньо, но и той не намира целта

20 - Шут на Паулиньо минава опасно близо до дясната греда на вратата на Ботев

12 - Тейлон остава очи в очи с вратаря на Левски и вместо да подаде вдясно от себе си на непокрития Крис Добрев реши да стреля. Ударът му мина над вратата

10 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Давиде Мариани стреля извън наказателното поле, топката рикошира в крака на играч на Ботев Пд и прехвърля вратаря Аргилашки - 1:0

7 - Станислав Иванов стреля с глава след центраране на Живко Миланов, топката обаче излиза в аут

5 - Бърза контра на Ботев Пд завършва с удар на Тейлон, който е спасен от Миятович

1 - Начало на мача!

Минута мълчание в памет на легендарния бивш наставник на Левски Васил Методиев-Шпайдела, който почина на 84-годишна възраст!