След много нерви и зловеща битка, Славия удържа 0:0 на "Тича" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реферът Владимир Вълков вдигна 13 жълти и 1 червен картон, феновете на Черно море недоволстват от него

Черно море завърши 0:0 с гостуващия Славия във втория мач от четвъртия кръг на efbet Лигаи продължава без загуба от началото на сезона – 2 победи и 2 равенства.

В състава на "белите", които преди тази среща записаха две загуби след успех на старта, се завърна националът Галин Иванов, който започна трети период в тима, след като за последно игра в унгарския Халадаш.

Първото полувреме на „Тича“ бе равностойно и двата тима предложиха на зрителите много борба на терена. Домакините бяха по-активни, но рядко успяваха да стигнат в близост до вратата на Георги Георгиев. В самото начало Дарко Тасевки от „белите“ се контузи и бе заменен от Славчо Шоколаров. Първата малко по-сериозна опасност дойде в 40-ата минута, когато Родриго шутира силно от дистанция, но топката премина над вратата.

През втората част в 56-ата минута Иса изпревари Гамаков и нанесе удар към вратата, но защитникът блокира шута с бляскав шпагат. Малко по-късно настъпи голямото меле между футболистите на двата отбора, при което като по чудо не се стигна до размяна на удари. Всичко започна от нарушение на Иса срещу Андреа Христов до тъчлинията, а бранителят се конфронтира с Мартин Минчев. Впоследствие възникнаха няколко различни спора и в крайна сметка всичко приключи с жълти картони за Иса, Велковски и Минчев.

До края на мача нарушенията изобилстваха, а това накъсваше играта. Логичното се случи и в 81-ата минута Димитър Велковски получи втори жълт картон за задържане на Родриго Енрике и бе изгонен. С човек повече "моряците" опитаха натиск и в последните секунди от добавеното време бяха близо до гола, но Георги Георгиев спаси удар на Дани Кики.

Реферът Владимир Вълков вдигна 13 жълти и 1 червен картон, което породи недоволството на феновете. Илиан Илиев поиска обяснения в центъра на терена от Вълков веднага след края на мача.