Португалски рефер и малшанс спряха полета на Локо (Пд) в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Над 10 000 на "Лаута" създадоха грандиозна атмосфера

С човек по-малко почти цял мач Локомотив (Пловдив) загуби у дома от Страсбург минимално с 0:1 в мач от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Още в 10-ата минута домакините останаха в намален състав след изгонването на Йосип Томашевич, а при последвалото центриране от прекия свободен удар капитанът Стефан Митрович (11) вкара с глава победния гол за френския тим.

След страхотната атмосфера в първите минути на „Лаута“ настъпи бърз шок. В 10-ата минута Йосип Томашевич фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Нуно Да Коща и бе изгонен с директен червен картон. След центрирането от прекия свободен удар минута по-късно капитанът Стефан Митрович бе оставен непокрит на далечната греда и се разписа с глава за 0:1.

„Смърфовете“ не се отказаха да търсят гола, въпреки че бяха в намален състав, а последователно пропуски от добри позиции направиха Анте Аралица и Ален Ожболт, чийто удари бяха отразени от вратаря на гостите Матс Селс. Ибрахима Сисоко и Белгарде пък отправиха неточни удари за френския тим.

В 39-ата минута Жонас Мартен игра с ръка в собственото си поле след центриране от фаул на Умарбаев и „смърфовете“ имаха претенции за дузпа, но португалският съдия Пинейро си замълча. Четири минути след това пък Карагарен пусна страхотен пас за Ожболт, който се протегна максимално и вкара гол, който обаче не бе зачетен заради засада.

След почивката в 47-ата минута Димитър Илиев напредна през центъра, след което реши да отправи удар, но не намери целта. Французите пресираха и "смърфовете" трябваше да връщат топката дори до вратаря си Луков, който след час игра направи страхотно спасяване след удар на Да Коща.

В 77-ата минута се стигна до опасно центриране в наказателното поле на Страсбург, но Давид Малембана и Стивън Езе не успяха да отиграят с глава. Пет минути преди края на редовните 90 Бирсент Карагарен имаше страхотна възможност да се разпише от непосредствена близост, но след пас на Димитър Илиев шутира над вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 71. Луков, 6. Стивън Езе, 20. Петрович, 50. Томашевич, 34. Витанов, 10. Умарбаев, 14. Д. Илиев (к), 7. Цветанов, 9. Карагерен, 77. Аралица, 12. Ожболт;
Треньор: Бруно Акрапович;

СТРАСБУРГ: 1. Шелс, 2. Симакан, 3. Ндур, 5. Коне, 8. Мартин, 13. Митрович (к), 17. Белегар, 18. Сисоко, 22. Фофана, 24. Джику, 29. Да Коща;
Треньор: Тиери Лори;