СИН КРАХ! Камбуров и компания разбиха Левски на "Герена"! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Кошмарът на "сините" с нови два гола за първата им загуба в шампионата

Лидерът в efbet лига Левски загуби тежко с 3:1 домакинството си на Берое в мач от 5-ия кръг на шампионата. Старозагорци показаха много по-компактна и ефективна игра, докато "сините" допуснаха прекалено много грешки, които им костваха точките в мача.

В герой за Берое срещу "сините" се превърна отново Мартин Камбуров, който влезе като резерва през второто полувреме и отбеляза два гола във вратата на столичани.

Срещата започна добре за гостите и още във 2-та минута Минчев стреля от дистанция към Миятович. В 9-та осветлението на стадион "Георги Аспарухов" спря, но играта продължи, тъй като все още имаше достатъчно дневна светлина. Три минути по-късно обаче мачът беше прекъснат докато захранването не се възобнови.

Оказа се, че проблемът е по-сериозен и имаше нужда от 20 минути, докато светлинните тела заработят отново. Така мачът продължи от 33-та минута и само шест по-късно Берое поведе. Еуженио се възползва от открадната топка пред наказателното на Левски и с перфектен шут по земя матира Миятович!

Главният съдия отсъди 24 минути добавено време на първата част, където в 18-та му минута Бандаловски можеше да отбележи втори гол за гостите, но ударът му с глава след корнер срещна страничната греда на Левски.

След подновяването на играта Александър Томаш пусна в игра Мартин Камбуров и само минути след като се появи на терена таранът отбеляза. В 55-та минута Еуженио го намери на стрелкова позиция в наказателното поле и нападателят не се поколеба да прати топката покрай Миятович и в мрежата на "сините".

След час игра Нашименто стреля опасно от дистанция, но Перниш спаси по отличен начин. Седем минути по-късно отново Камбуров сложи точка на спора. Юруков изгуби топката в центъра на терена, Еуженио получи на скорост, но ударът му бе блокиран от Миятович. Топката обаче стигна до Камбуров, който прати кълбото точно по напречната греда за 3:0.

В 70-та минута Роберта пробва силен изстрел по земя, но Перниш спаси. В 74-та все пак Левски отбеляза почетен гол чрез резервата Мазурек, който открадна топката извън наказателното поле, навлезе в него и с мощен шут по земя намали изоставането на Левски.

До нови по-опасни ситуации така и не се стигна и така Берое нанесе първата загуба на Левски през този сезон в шампионата. Заралии са вече четвърти с девет точки, а с една повече са днешните им съперници.

Левски-Берое 1:3
0:1 Еуженио 39
0:2 Камбуров 55
0:3 Камбуров 67
1:3 Мазурек 74

Стартови състави:

Левски: Миятович, Миланов, Рейш, Иванов, Горанов, Нашименто, Райнов, Станислав Иванов, Паулиньо, Димитров, Робърта

Берое: Перниш, Желев, Алкан, Цветков, Охене, Бандаловски, Василев, Йосипович, Бригидо, Минчев, Еуженио

1 - Начало на мача!

2 - Иван Минчев отправя първия изстрел към една от двете врати. Миятович е на място и лови.

9 - За момент осветлението на стадион "Георги Аспарухов" изгасна, но все още има достатъчно светлина.

12 - Мачът вече е спрян, докато проблемът не се отстрани. Отговорникът на стадиона сподели, че се изчаква осветителните тела да изстинат, за да могат да бъдат пуснати отново.

33 - Срещата е подновена след над 20 минути пауза.

39 - ГОООЛ за Берое! Педро Еуженио успя да се възползва от изгубена топка извън наказателното поле на Левски и с мощен шут матира Миятович!

43 - Жълт картон за Робърта

45 - Очаквано - добавеното време на първото полувреме ще е 24 минути!

45+3 Робърта овладя около дъгата и стреля по земя, но Перниш успя да спаси, макар и със сетни усилия!

45+8 - Жълт картон и за Нашименто, поради неспортсменско задържане

45+11 - Александър Василев с поредния жълт картон в мача

45+15 - Зоран Йосипович е на терена и изпитва сериозна болка. Медицинският щаб на гостите е на терена.

45+18 - Греда за Берое! Иван Бандаловски атакува на първа греда центриране от корнер, но топката се отби от десния стълб на Миятович!

45+24 - Край на първото полувреме!

46 - Начало на втората част!

50 - Жълт картон за Цветков

55 - ГОООЛ за Берое! Кой ако не Мартин Камбуров? Нападателят влезе като резерва преди броени минути и се озова на стрелкова позиция след отличен пас на Еуженио. Таранът овладя и веднага стреля точно в мрежата!

60 - Опасен изстрел на Нашименто, но Перниш се справя!

67 - ГОООЛ за Берое! Нова фатална грешка в средата на терена на Юруков, който изгуби топката срещу Миятович, Еуженио бе спрян от Миятович, но топката стигна до Камбуров и деветката вкара втория си гол в мача!