ДРАМА, БИТКА! И 0:0 на дербито в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реферът спести очевиден 11-метров удар за шампионите

Лудогорец и ЦСКА завършиха 0:0 в дербито на петия кръг на efbet Лига. Шампионите и "червените" проведоха лют спор на "Лудогорец Арена", който в крайна сметка приключи без победител.

Както домакините, така и гостите, имаха шансове, но не се възползваха и прибавиха по една точка. Лудогорец излезе еднолично на върха с 11 точки, изпреварвайки Локомотив (Пловдив) и Левски, които имат по 10. ЦСКА е седми във временното класиране със 7 точки.

В 24-ата минута Евандро стреля опасно, но не сполучи да се разпише, след като Илиев беше на ниво и улови кълбото. В 44-ата минута Малинов стреля към вратата на Лудогорец, Анисе застана на пътя на топката. В края на полувремето от ЦСКА поискаха нарушение срещу Жеферсон пред наказателното поле на Лудогорец, но съдията Драганов остави играта да продължи.

ака след 45 минути двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част в 53-ата минута на мача Чибота получи отличен пас, но прати топката над вратата при опасна атака за Лудогорец. Три минути по-късно Чибота не съумя да завърши добра атака на тима си. В 58-ата минута Соу стреля добре, но Илиев беше на мястото си. Три минути по-късно Жоржиньо пропусна да се разпише, но Черниаускас беше на ниво.

В края на двубоя Албентоса нацели с бутонката Кешеру в лицето, а това се случи в наказателното поле на съперника, но съдията остави играта да продължи. Най-чистата позиция се отвори пред Тиаго, след като той беше изведе очи в очи с Пламен Илиев, но вратарят направи ефектно спасяване.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев (к), 8. Дан Битон, 10. Якуб Швиерчок, 12. Абел Анисе , 13. Мавис Чибота, 17. Жоржиньо, 22. Джордан Икоко, 25. Стефан Баджи;

Резерви: 33. Ренан, 18. Светослав Дяков, 21. Драгош Григоре, 28. Клаудиу Кешеру, 44. Яцек Горалски, 88. Вандерсон, 92. Джоди Лукоки;

Треньор
: Стойчо Стоев;

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 11. Петър Занев (к), 24. Нуно Томаш, 25. Раул Албентоса, 19. Иван Турицов, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Али Соу;

Резерви: 13. Густаво Бусато, 4. Божидар Чорбаджийски, 8. Греъм Кери, 9. Aнтъни Уот, 14. Вив Соломон-Отабор, 21. Диего Фабрини, 28. Пламен Гълъбов;

Треньор
: Любо Петрович.

ЧАТ-КОМЕНТАР:

1 мин. Начало на срещата!

6 мин. Али Соу се измъкна на чиста позиция към вратата на Лудогорец, но Недялков и Терзиев се справиха с дружни усилия.

7 мин. Дан Битон изпусна отлична ситуация, топката мина встрани от вратата на Черниаускас.

10 мин. Петър Занев използва опасно лакътя си срещу Якуб Свирчок и съдията отсъжда нарушение.

11 мин. Центриране на Сисиньо, топката попадна в ръцете на вратаря Черниаускас.

15 мин. Шут на Битон от границата на наказателното поле, Черниаускас спасява.

20 мин. Джордан Икоко центрира, но топката излиза в тъч.

25 мин. Евандро се приземи лошо на терена и има нужда от лекарска помощ.

29 мин. Кристиян Малинов насочва топката зад гърба на защитата, но тя е пресечена от съперников футболист.

30 мин. Чибота се впусна по лявото крило, но центрирането му нямаше необходимата острота.

35 мин. Корнер за ЦСКА, след центрирането на първа греда, Томаш стреля встрани от вратата.

38 мин. Анисе с нарушение срещу Соу. Пряк свободен удар за ЦСКА. Тиаго центрира в наказателното поле на Лудогорец, не се получи опасна атака.

40 мин. Корнер за Лудогорец. Битон пусна пас към Чибота, Терзиев получи и нанесе удар, но топката не намери целта.

44 мин. Малинов с опасен удар, Анисе застана на пътя на топката.

45+2 мин. Край на първата част!

46 мин. Начало на втората част!

47 мин. Смяна в Лудогорец. Излиза Швиерчок, влиза Кешеру.

53 мин. Кешеру пусна отличен пас към Чибота, но ударът на атакуващият играч на домакините мина над вратата.

54 мин. Тиаго имаше нужда от лекарска помощ.

58 мин. Пламен Илиев се справи с опасен удар към вратата отправен от Али Соу.

61 мин. Шут на Жоржиньо, Черниаускас е на ниво за пореден път.

65 мин. Смяна в състава на ЦСКА. Отабор влиза, излиза Евандро.

69 мин. Смяна в Лудогорец. Влиза Вандерсон, излиза Чибота.

75 мин. Смяна в състава на ЦСКА. Фабрини влезе на мястото на Тиаго.

77 мин. Кешеру беше изведен по великолепен начин от Недялков, но ударът на румънеца не намери целта, а топката беше избита в корнер.

78 мин. Кешеру получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.

83 мин. Жълт картон за Вандерсон за нарушение срещу Соу.

84 мин. Жълт картон за Фабрини за нарушение.

89 мин. Смяна в ЦСКА. Соу излиза, влиза Уот.

90 мин. Фабрини пусна отличен пас на Тиаго, но вратарят на Лудогорец Пламен Илиев спаси отбора си от гол.

90+2 мин. Смяна в Лудогорец. Влиза Горалски, излиза Битон.

90+3 мин. Смяна в ЦСКА. На мястото на Малинов, влиза Фабрини.

90+4 мин. КРАЙ НА МАЧА!