ОБЗОР: ЦСКА 1948 няма спирка, мина и през Монтана (ВИДЕО)

"Обичайният заподозрян" Андон Гущеров донесе трите точки

ЦСКА 1948 спечели с 1:0 гостуването си на Монтана в дербито от четвъртия кръг на Втора лига. Така столичани продължават без загубена точка от началото на сезона и се върнаха начело в класирането. Монтана е на шеста позиция.

В герой за столичани се превърна голмайсторът Андон Гущеров, който беше точен с глава в 63-ата минута. "Червените" имаха леки колебания в началото на срещата, но след това поеха инициативата и не я изпуснаха до края.

По-рано днес Лудогорец II нанесе четвърта поредна загуба на Спартак Вн. Дубълът на шампионите спечели с 1:0 гостуването си във Варна. Резултатът на стадиона в Балчик откри Димитър Митков, който се превръща в основен реализатор на втория състав на "орлите". Той се разписа в 43-ата минута от дузпа. Към края гостите вкараха и втори гол чрез Илкер Будинов. Така Спартак е на дъното в подреждането на втория ешелон. С четири загуби е и Струмска слава, но отборът от Радомир е с малко по-добра голова разлика от варненци. Лудогорец II е на 7-а позиция със 7 точки.