НЕВИЖДАНА ДРАМА: Гришо помечта и се бори като лъв, но пак загуби от Вавринка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българинът спечели първия сет и се върна от 1:5 в третия, ала отстъпи в тайбрека

В рамките на осем дни Стан Вавринка спря за втори пореден път Григор Димитров още в първия кръг на тенис турнир от сериите Мастърс 1000, след като го победи с тайбрек в изключително драматичен и оспорван двубой с 5:7, 6:4, 7:6 (4).

Преди малко повече от седмица швейцарецът надви Гришо с 6:4, 6:4 на старта в Монреал, а сега той се наложи над хасковлията в същата фаза на надпреварата в Синсинати.

Бойкотиращият България тенисист спечели първия сет с пробив в последния гейм, но допусна пробив в средата на втората част и я загуби, а третата се превърна в истинско зрелище.

Димитров допусна брейк още в началото на решителния сет и позволи на Вавринка да поведе с 5:1, след което обаче се разигра и успя да изравни след четири поредни гейма до 5:5!

Точно тогава обаче допусна пробив и Стан поведе с 6:5, но после Гришо показа характер и върна брейка, за да вкара мача в тайбрек.

Вавринка обаче го започна по-концентрирано и поведе с 4:0, след което Димитров отново се мобилизира и навакса до 3:4, както и до 4:5, ала в крайна сметка швейцарецът не трепна и затвори мача със 7:4.

Така той постигна пети последователен успех над Димитров и поведе в общата статистика от сблъсъци между двамата със седем на пет след над тричасова битка на централния корт в Синсинати.

Иначе двамата тенисисти започнаха уверено срещата, като всеки от тях стигаше до успеха в сервис-геймовете си без особени затруднения. Нещо повече, никой не успя да стигне дори до точка за пробив до самия край на частта. Тогава Гришо поведе с 6:5 и Вавринка застана на основната линия, за да се опита да вкара сета в тайбрек. Той обаче не успя. Димитров стигна до сетбол при 30:40, а в ключовия момент опонентът му допусна грешка от форхенд, изпращайки топката в аут и така хасковлията поведе след 47 минути на корта.

Димитров започна добре и втората част, като спечели своя сервис, а после имаше точка за пробив, но с отлична атака Вавринка спря серията на българина и изравни – 1:1. Последва гейм на нула за Гришо и такъв в полза на швейцареца. Последният обаче успя да пробие хасковлията в следващия гейм, който бе изключително оспорван. В него Стана пропусна 3 точки за брейк, но при четвъртата се възползва от двойна грешка на Димитров и дръпна с 3:2. След това Вавринка затвърди преднината си с успех на нула, а после Гришо намали до 3:4 и дори можеше да изравни. В следващата част той имаше две поредни точки за връщане на пробива, но не се възползва и въпреки, че стигна до 4:5, в крайна сметка Стан не трепна, за да затвори сета и вкара мача в трети решителен такъв.

Той се превърна в истинска драма, каквато имаше и в тайбрека, защото Гришо се бори като лъв, но в крайна сметка Вавринка наложи волята си и продължи напред, като във втория кръг ще се изправи срещу руския квалификант Андрей Робльов.

Надал не знае дали ще играе на "Ролан Гарос"

"Ще участвам, само ако усещам, че мога да постигна нещо значимо"