КУРИОЗНО: Аякс отстрани ПАОК, след като вкара 2 от 3 дузпи (ВИДЕО)

Душан Тадич би три пъти от бялата точка, сгреши веднъж

Аякс се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Холандският гранд, който през миналия сезон достигна до полуфиналите и бе на косъм от финала на Шампионската лига, надделя в реванша от третия квалификационен кръг над гръцкия първенец ПАОК с 3:2. Първата среща завърши без победител - 2:2.

Два гола за Аякс тази вечер реализира Душан Тадич. Той изпълни общо три дузпи в мача, като реализира втората и третата. Николас Таляфико стана автор на другото попадение за холандците, а двете попадения за гостите реализира Диего Бисесвар.

В 24-ата минута холандският атакуващ халф Диего Бисесвар, който има няколко години в академията на Аякс, наказа гранда от Амстердам. След неуверена игра на домакините в отбрана Бисесвар получи топката необезпокояван на дъгата на наказателното поле и от границата на пеналтерията стреля в долния десен ъгъл на безпомощния страж Андре Онана - 0:1.

В 31-ата минута домакините пропиляха златен шанс да изравнят резултата. Те получиха право да изпълнят дузпа, след като бразилецът Давид Нерес бе изблъскан в наказателното поле от играч на гръцкия тим. Зад топката застана Душан Тадич, но вратарят Алексндрос Паскалакис парира шута от бялата точка и резултатът остана непроменен.

В края на първата част Аякс получи втора дузпа, този път след нелепа игра с ръка на автора на попадението за ПАОК Бисесвар. В 43-ата минута Тадич получи втори шанс и този път изпълнението му бе безупречно - 1:1.

В 79-ата минута Николас Таляфико с глава след центриране от корнер бе точен за 2:1, а в 84-ата Тадич от дузпа направи резултата 3:1. Бисесвар в четвъртата минута на добавеното време с хубав фалцов изстрел опъна мрежата зад Онана, след като миг по-рано съотборник на холандеца бе уцелил греда. В последните секунди гостите имаха претенции за игра с ръка на футболист на Аякс, но реферът не спря играта и в крайна сметка Аякс, макар и с леко треперене в заключителните моменти, елиминира своя съперник.