Арда хвърля Спас Делев за точка срещу ЦСКА

Енрике отново извън групата

ЦСКА посреща Арда днес от 18:00 часа в 6-ия кръг на първенството. Армейците още ближат рани след отпадането от Лига Европа, но пък вече могат да концентрират всички сили в шампионата.

Тимът ще опита да постигне трета поредна победа на свой терен след 1:0 над Осиек и 1:0 над Ботев Враца. Целта пред Арда пък е да продължи серията си без поражение като гост в елита. Кърджалийци победиха Витоша с 3:1 и завършиха 0:0 с Царско село.

В състава на ЦСКА ще настъпят поне 3-4 промени спрямо загубата с 0:1 от Заря Луганск. Армейците се нуждаят от освежаване с оглед на много сгъстения цикъл, в който играеха досега. Сред тези, които се очаква да получат шанс за изява като титуляри, са Фабрини, Кери и Уот.

Извън групата отново остана крилото Енрике. Очакваше се той да започне тренировки на пълни обороти, но състоянието му все още не е достатъчно добро и завръщането му на терена се бави. Люпко Петрович отново няма да разчита и на Бодуров и Пинто.

В групата на Арда пък за първи път попадна бившият нападател на ЦСКА Спас Делев. Той по-скоро ще се включи като резерва, тъй като не е бил на терена от 13 април - 14 минути за Погон при 1:3 от Легия Варшава. Делев се завръща в българското първенство след 3 години в Полша.

Последната му визита на "Армията" и изобщо мач срещу ЦСКА бе на 20 април 2016 г. - 70 минути за Берое при загубата с 0:2 в полуфинал реванш за Купата на България. Тогава заралии бяха участници в елита, а армейците в Трета лига. Въпреки това ЦСКА отстрани съперника след два успеха с 2:0.

На разположение на Арда обаче не са другите две нови попълнения, привлечени наскоро - бранителите Дарън Сидоел и Али Сисай, чиито документи не са уредени.

При старта на мача се очаква слънчево време с температура около 27 градуса. Цените на билетите са 6 лева за сектор Г и за гости, 8 за В и 12 за А.