НАД ОКОЛОВРЪСТНОТО: Царско село спря Берое към върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Историческа победа за тима на Никола Спасов в първия мач в елита на своя стадион

Царско село записа историческа първа победа в елита на собствения си стадион, след като се наложи с 2:1 над Берое в първия мач от 7-ия кръг на efbet Лигата. Столичани спряха победния ход на заралии, които бяха в серия от три последователни успеха, и на свой ред записаха втора победа от началото на сезона. Трите точки за тима на Никола Спасов дойдоха благодарение на попадения на Антона Карачанаков и Антонио Георгиев. За гостите се разписа капитанът Мартин Камбуров, което е негов 223-и гол в кариерата.

Първият точен удар в мача нанесе Родни Антуи след четвърт час игра, но не успя да затрудни Душан Перниш, който внимаваше и улови. Четири минути след това домакините бяха много близо до откриване на резултата. Антно Карачанаков стреля директно от фаул, въпреки голямата деистанция от целта, топката бе насочена точно в горния десен ъгъл на вратата на гостите, но Перниш успя да се намеси, а с помощта и на гредата топката не влезе във вратата.

В 21-ата минута Божидар Кацаров пусна надясно по земя за Карачанаков, който си поведе топката и с мощен удар откри резултата в първия мач на Царско село в елита на собствения му стадион.

Берое получи шнас да изравни в 23-ата, но Бригидо не шутира точно от добра позиция в наказателното поле.

В 31-ата Карачанаков пробва нов удар от фаул, но нацели стената от футболисти на заралии, а при последвалата добавка прати над вратата.

Пас за Родни Антуи в 35-ата можеше да доведе до проблеми за гостите, но Перниш съобразително излезе извън наказателното поле и изчисти точно преди Антуи да нанесе удар.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Берое изравни. При изпълнение на корнер Мартин Димитров „увисна” под топката, а зад него Мартин Камбуров нямаше никакви проблеми да отбележи на по-малко от метър от голлинията. Това бе и 223 гол за опитния голаджия и 38 отбор, срещу който го бележи.

В 43-ата минута обратът можеше да стане пълен, но след отличен пас на Еуженио, Минчев си поведе силно топката и Димитров успя да улови.

Първата възможност след почивката бе на сметката на домакините, Антуи надбяга бранител отдясно, но топката му избяга и ударът му не намери целта.

В 68-ата минута дебют за Царско село направи и Серкан Юсеин, заменяйки Карачанаков.

В 71-ата минута Антонио Георгиев открадна топката от Александър Цветков и бързо шутира към вратата, намирайки долния десен ъгъл, а Перниш плонжира напразно и домакините отново поведоха.

Царско село задържа крехкия си аванс, поздравявайки се с първа победа в елита пред родна публика.

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор