ОБЗОР: Токов удар и сензационна загуба за Локо Сф във Втора лига

Септември догони лидера, Хебър падна от Струмска слава, вижте всички резултати, голмайстори и класирането

Спартак (Варна) поднесе голямата изненада в шестия кръг на българската Втора професионална лига.

Новаците победиха сензационно Локомотив (София) с 1:0 в мач, който се игра на Градския стадион в Балчик и бе прекъснат заради токов удар.

Такъв сякаш понесоха и столичните „железничари“, които се намираха в серия от четири победи на нула, докато домакините бяха последни след пет поредни загуби и то без отбелязан гол през сезона!

Сега обаче Румен Николов се разписа в 23-ата минута, а попадението му се оказа достатъчно за сензационния успех на Спартак (Варна).

Така Локо Сф остана с 12 точки в актива си, като вече има с три по-малко от ЦСКА 1948 и Септември (София).

Изпадналият от елита отбор се изравни на върха с „червените“, които играят в понеделник, след като се наложи с 3:2 у дома над Кариана (Ерден) в най-резултатната среща от съботния ден.

В нея се разписаха Юлиян Попев (4), Румен Сандев (45) и Стоян Предев, които си вкара автогол, за да оформи крайния резултат в 73-ата минута.

Гостите от Ерден на два пъти изравняваха чрез Георги Георгиев и Цветомир Тодоров, но трябваше да се примирят с поражението, тъй като в края и гредата попречи на тима на Милен Радуканов да направи резултата 4:2.

Загуба понесе и новакът Хебър (Пазарджик), загубил с 1:2 визитата си на Струмска слава (Радомир).

Играчите на Николай Митов проспаха голяма част от мача, а това се оказа фатално, тъй като загубиха изключително важни точки срещу тим, намиращ се в серия от пет поражения през сезона.

По традиция Novsport.com проследи резултатите от всички мачове в реално време.