РАДОСТ НА ГЕРЕНА! Левски срази Локо Пд, за да поведе отново в класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Робърта сложи край на серията от пет поредни мача без загуба на гостите

Левски спечели с 1:0 домакинството си на Локомотив Пд от 7-ия кръг на efbet лига и отново поведе в класирането. "Сините" имат 16 точки, с две повече от Лудогорец, който утре приема Славия. "Смърфовете" са трети с 13 т.

Единственото попадение в мача отбеляза Найджъл Робърта в 59-ата минута. По този начин холандецът се отблагодари на Петър Хубчев, който му гласува доверие да започне в титулярния състав вместо Дени Алар. Другата промяна в стартовите 11 на "сините" беше появата на Илия Юруков. Той замени контузения Нашименто.

Левски стигна да първата си голова възможност  още в 4-ата минута. Отлично подаване на Нуно Рейш намери Робърта зад защитата на Локомотив. Холандецът обаче си повече дълго топката и това позволи на Малембена да изчисти в корнер. Десет след това Живко Миланов изпълни пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, топката рикошира в стената и мина над вратата.

Ален Ожболт спаси гостите от сигурен гол в 24-ата минута. Тогава Каргас стреля с глава след центриране от корнер. Топката летеше към далечния ъгъл, където дебнеше Паулиньо, когато в последния момент Ожболт с коляно изчисти в корнер.

В заключителните секунди на първата част удар на Мазурек извън наказателното поле беше отразен от Луков. При последвалото центриране на Станислав Иванов, Езе се опита да изчисти с глава и топката кацна върху напречната греда. За късмет на вратаря тя попадна в Мабембана и той изби, а не в Райнов, който беше до него.

Шест минути след почивката вратарят на Локомотив спаси шут на Горанов. Атаката на Левски обаче, Паулиньо преодоля Георги Илиев и подаде успоредно на голлинията, където Езе изпревари Робърта, при опита си да изчисти топката уцели гредата на собствената си врата.

В 55-ата минута Луков спаси шут на Паулиньо. Четири след това домакините поведоха след грешка в защитата на гостите. Робърта беше изпуснат от Езе и след като получи подаване от Миланов заби третото си попадение в първенството.

Отлична атака на Локо Пд в 71-ата минута завърши с удар на Карагерен, който обаче беше пресечен от Иван Горанов и топката излезе в корнер. Накрая в рамките на по-малко от минута гостите имаха три шанса да изравнят. Първо Каргас изби на метър пред голлинията удар с глава на Езе. След това гъркът с плонж спря опасно центриране отдясно, а при последвалия удар от въздуха на Малембана отново той беше последна преграда пред вратата на "сините".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 20. Живко Миланов, 19. Йоанис Каргас, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 77. Илия Юруков, 70. Мартин Райнов, 10. Франко Мазурек, 99. Станислав Иванов, 7. Паулиньо, 17. Найджъл Робърта

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович, 5. Дейвид Малембана, 9. Бирсент Карагарен, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 14. Димитър Илиев, 12. Ален Ожболт, 77. Анте Аралица, 7. Момчил Цветанов

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+3 Край на мача!

90+2 - Рйнов и Ожбжлт бяха наказани с жълти картони за разправия. Карагерен също е санкциониран

90+1 - Робърта отсъпва мястото си на Дени Алар

90 - В рамките на около минути играчите на Локомотив на три пъти се опитаха да обстрелват вратата на домакините, но без успех

89 - Ейолфсон се появява на терена, излиза Юруков

82 - Смяна и в състава на Левски: Асен Чандълов влиза на мястото на Мазурек

78 - Един Бахтих сменя Умарбаев

73 - Йосип Томашевич влиза, Момчил Цветанов излиза

71 - Отлична атака на Локо Пд завърши с удар на Карагерен, който обаче беше пресечен от Иван Горанов и топката излезе в корнер

69 - Жълт картон за Момчил Цветанов

59 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Робърта бележи след асистенция на Живко Миланов

56 - Далечен изстрел на Паулиньо е спасен от вратаря на Локомотив Пловдив

52 - Пропуск! Удар на Горанов е отразен от Луков, топката попада в Паулиньо, който преодолява Георги Илиев и пуска успоредно на голлинията. В опита си да изчисти Езе уцели гредата на собствената си врата

46 - Първа смяна в състава на гостите: Георги Илиев заменя Анте Аралица

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

45 - Фантастичен удар на Мазурек извън наказателното поле е отразен от вратаря Луков. При последвалото центриране на Станислав Иванов, при опита на Езе да изчисти с глава топката качна върху напречната греда

39 - Мазурек центрира, топката стигна до Каргас, който се опитва да намери свой съотборник във вратарското поле, но не успя и Ожболт чисти в корнер

36 - Димитър Илиев получи топката в наказателното поле на Левски, но опитът му да изведе Ожболт не успя

28 - И Парвиз Умарбаев получава жълт картон

24 - Каргас стреля с глава след центриране от корнер, Ожболт успява да изчисти с коляно

20 - Далечен удар на Паулиньо минава встрани от вратата

14 - Живко Миланов изпълни праяк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, топката рикошира в стената и мина над вратата

9 - Станислав Иванов получи топката зад защитата на Локомотив, но атаката на "сините" беше спряна заради засада

5 - Жълт Картон за Анте Аралица

4 - Робърта получи отлично извеждащо поданване, но си поведе силно топката, което позволи на Малембана да се намеси и да изчисти топката в корнер

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор