ДРАМА ЗА ЦСКА В РУСЕ! "Червените" с над 20 удара, но загубиха точки (ВИДЕО)

Дунав спря победната серия на тима на Люпко Петрович с уникален късмет

ЦСКА достигна само до 1:1 като гост на Дунав в мач от седмия кръг на efbet Лига. Отново Евандро бе голмайстор за тима на Люпко Петрович, а Стефан Христов бе точен за "драконите". Той се възползва от груба грешка в защита на "червените".

Наставникът на "червените" Люпко Петрович заложи на Тони Уот и Али Соу на върха на атаката. Отново Евандро обаче бе най-опасен в началните минути на двубоя. Голмайсторът на ЦСКА отправи шут от 23-24 метра, който Макенджиев улови. Последва удар и на Тиаго, но в аут.

Али Соу опита на два пъти своя късмет през първото полувреме, като в първата ситуация овладя в наказателното поле, но Макенджиев изби удара му, който бе от 13-14 метра. Изненадващо обаче в 41-ата минута Дунав откри резултата. Тиаго и Албентоса не се разбраха в собственото си наказателно поле, а Стефан Христов открадна топката от португалеца и очи в очи с Черниаускас прати топката в мрежата за 1:0 в полза на "драконите".

Гостите от София натиснаха още с първия сигнал за втората част, а Али Соу пропусна отлична възможност. Петър Занев пък бе близо до това да изненада всички и да вкара директно от корнер. Макенджуиев обаче с мъка успя да докосне топката и тя да не влети във вратата му.

В 60-ата минута Турицов бе заменен от Соломон-Отабор и тактиката на ЦСКА стана доста по-офанзивна. В 68-ата минута ЦСКА стигна до изравняване. Малинов получи отдясно, след което намери непокрития Евандро в наказателното поле на русенци. Бразилецът стреля ефектно с едно докосване и направи резултата 1:1.

В 71-ата минута в една атака ЦСКА имаше три възможности да вкара. Топката обаче като по чудо не влезе във вратата. Соу бе намерен в малкото поле, ударът му бе избит от Макенджиев. Топката попадна в Малинов, който стреля веднъж, топката се върна в него, а втория му удар премина покрай гредата. Така двата отбора завършиха при резултат 1:1.

------------------------------------------------------------------------------------------

КЛАСИРАНЕТО:

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ДУНАВ: 21. Макенджиев, 18. Исаевски, 5. Николов, 22. Милчев, 29. Колев, 2. Инкоом, 10. Селеменев, 6. Аясс, 8. Щерев, 99. Христов, 9. Ахмедов

ЦСКА: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 25. Албентоса, 11. Занев, 3. Жеферсон, 16. Бикел, 15. Малинов, 9. Уот, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

NOVSPORT ще проследи развитието на срещата чрез чат-коментар:

1 мин. Начало на мача!

2 мин. Играта e спряна, за да се окаже помощ на превиващият се Джеферсън.

5 мин. Теаго Родригес стреля встрани от целта.

11 мин. Али Соу пробва удар, но топката минава встрани от целта.

15 мин. Атака на ЦСКА завършва с шут на Евандро, но за негово съжаление, ударът му е блокиран от защитник.

21 мин. Александър Исаевски центрира, но топката излиза в аут.

23 мин. Ахмед Ахмедов е контузен и получава медицинска помощ.

31 мин. Али Соу стреля към вратата на съперника, но ударът му е спасен.

35 мин. Жълт картон за Али Соу.

36 мин. Атака на ЦСКА завърши с удар с глава на Евандро, който пропуска целта.

41 мин. ГООООООЛ! Стефан Христов бележи за домакините!
Груба грешка в защитата на "червените" и резултатът е открит. Тиаго не успя да върне добре топката към Албентоса и Христов се възползва оптимално.

42 мин. Скоростен пробив на Евандро в наказателното поле. Момент преди да шутира обаче топката му бе избита в корнер.

45+2. Край на първата част!

46 мин. Начало на второто полувреме!

48 мин. Жълт картон за Исаевски.

51 мин. Жълт картон и за Ахмедов.

53 мин. След центриране на Бикел, се стигна до удар с глава на Евандро, но изпълнението му бе неточно.

60 мин. Вив Соломон-Отабор заменя Турицов.

66 мин. Димов сменя Ахмедов.

68 мин. ГООООООЛ! Малинов проби в полето на съперника и подаде надясно. Топката достига до Евандро, който я засече по перфектен начин в мрежата за 1:1!

70 мин. Жълт картон за Димов.

72 мин. На мястото на Аясс влиза Лазаров.

80 мин. Ковачев сменя контузения Исаевски.

84 мин. Мазику сменя Уот.

85 мин. Жълт картон за Инкоом.

89 мин. Продължението на мача ще бъде 4 минути.

90+4 мин. КРАЙ НА МАЧА!