ОБЗОР: Пирин набира скорост, взе втора поредна победа (ОБНОВЕНА)

Литекс не пожали Черноморец (Балчик), игра 30 минути с 10 души

Пирин записа втора поредна победа. В мач от шестия кръг на Втора лига "орлетата" спечелиха с 2:0 домакинството си на Спартак (Плевен) и вече са на 10-о място със 7 точки. Съперникът им е последен с един равен и пет загуби.

Владислав Златинов откри от дузпа в 32-ата минута, а Александър Бастунов оформи крайния резултат с точен удар в 52-ата.

Литекс пък прегази с 4:0 Черноморец (Балчик) у дома. В последния половин час отборът на Живко Желев игра с човек по-малко, след като Илиян Капитанов получи втори жълт картон. И това обаче не спаси гостите от разгром.

Тонислав Йорданов откри с изстрел с глава от в деветата минута. Още девет след това Иван Митев направи 2:0, а в последните секунди на първата част Капитанов покачи на 3:0. В 65-ата минута крайният резултат оформи Александър Аспарухов, след като надбяга бранител на гостите.

Така ловчанлии се върнаха на пътя на победите. Те заемат 7-о място с 9 точки. Черноморец Балчик е 14-и с 4 т.

В следващия кръг Литекс гостува на Кариана (Ерден). Черноморец пък приема Пирин (Благоевград).