Краев с жълт картон при равенство на Жил Висенте

Българинът пропусна важен гол за тима си

Божидар Краев игра цял мач и получи жълт картон при равенството на Жил Висенте срещу Витория (Сетубал) от 4-ия кръг на португалското първенство.

Българинът беше официално предупреден в 87-ата минута, а малко по-рано можеше да се превърне в герой за домакините, но вратарят Георги Макаридзе изби негов удар с глава.

Това беше второ поредно равенство за Жил Висенте. Преди седмица новаците направиха 1:1 у дома с Брага. Тимът на Краев е осми в класирането с 5 точки.

Изненадата в снощните мачове беше домакинската загуба на Спортинг (Лисабон) срещи Рио Аве. "Зелено-белите" отстъпиха с 2:3 на "Жозе Алваладе", въпреки че водеха с 2:1 до 86-ата минута. Тогава Ронан изравни от дузпа, а малко по-късно Себастиан Коатес получи червен картон.

В добавеното време Филипе Аугусто реализира третата отсъдена дузпа в полза на гостите и първата загуба на Спортинг през сезона стана факт.

Бившият защитник на Левски Афонсо Фигейредо пък беше изгонен при поражението на Авеш с 2:3 у дома от Фамиликао, който води в класирането с 10 точки. В друг мач Маритимо се наложи с 1:0 като гост на Пасош Ферейра.