НЕПРИЯТНО: Паднахме и в Ирландия след два гола за три минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Най-възрастният дебютант за България няма да запомни с добро контролата в Дъблин, Балъков с негативен рекорд

Променен национален отбор на България загуби с 1:3 от Ирландия в Дъблин, след като инкасира две попадения за три минути в заключителната част на контролата.

Селекционерът ни Красимир Балъков направи цели девет рокади сред титулярите след загубата 0:4 от Англия на „Уембли“ в европейска квалификация в събота, като местата си запазиха само Антон Недялков и Кристиян Малинов.

Първите си мачове за представителния ни тим записаха Георги Пашов и Христо Иванов (37 г.), като последният се превърна в най-възрастния дебютант за България, но увисна при едно центриране в 82-ата минута и даде шанс на Кевин Лонг да вкара за 2:1.

Скоро след това пък дебютантът Джеймс Колинс оформи крайния резултат, открит от Алън Брауни (56). Точен за България бе Ивелин Попов (67), който влезе на почивката и изравни от дузпа.

Първото полувреме поупразния стадион "Авива Стейдиъм" не предложи много положения, макар че в края му домакините можеха да поведат след рикошет.

Христо Иванов обаче се намеси решително и успя да запази нулевото равенство до почивката.След нея на терена се появи Ивелин Попов и България заигра по-добре, но точно тогава допуснахме гол.

Това се случи в 56-ата минута, когато Иванов не можа да се справи по най-добрия начин с удар от границата на наказателното поле и Алън Брауни се разписа след добавка, макар да останаха съмнения за засада – 1:0.

Десет минути по-късно обаче Божидар Краев бе съборен в пеналта, а Ивелин Попов изравни с безпощадно изпълнена дузпа - 1:1.

Стигна се обаче до 83-ата минута и един корнер за домакините, при който Иванов увисна, а Кевин Лонг вкара с глава за 2:1.

Точка на спора в 86-ата пък сложи дебютантът Джеймс Колинс, разписал се отблизо след образцова атака и центриране отдясно.

Така, за съжаление, Красимир Балъков записа негативен рекорд - четири поредни загуби откакто пое националите.

ИРЛАНДИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:1
1:0 Алън Брауни (56)
1:1 Ивелин Попов (67, дузпа)
2:1 Кевин Лонг (83)
3:1 Джеймс Колинс (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ИРЛАНДИЯ: Тревър, Игън, Лонг, Урихейн, Кристи, Кълън, Браун, Джъдж, Къртис, О“Доуда, Хоган;

БЪЛГАРИЯ: Христо Иванов, Георги Пашов, Антон Недялков, Кристиян Димитров, Иван Горанов, Симеон Славчев, Георги Миланов, Кристиан Малинов, Даниел Младенов, Николай Димитров, Божидар Краев;

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ КОНТРОЛАТА ПО МИНУТИ, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ ТЯ:

90+2 Край на мача. България загуби от Ирландия с 1:3 в Дъблин.

86 - ГОЛ ЗА ИРЛАНДИЯ – 3:1. Жалко, домакините решиха всичко за едва три минути. Дебютантът Джеймс Колинс вкара отблизо, засичайки центриране отдясно, след образцова атака на Ирландия.

83 – ГОЛ ЗА ЕЙРЕ – 2:1. Вратарят Христо Иванов излезе неразчетено при един корнер и позволи на Кевин Лонг да се разпише с глава.

80 – Двойна смяна и в тима на България. Васил Панайотов и Георги Терзиев влизат в игра, заменяйки Кристиян Малинов и Кристиян Димитров.

75 – Двойна смяна в състава на Ирландия, една от които е на вратата.

74 – Добра контраатака на нашите. Десподов проби по фланга и нанесе удар, който бе блокиран от защитник. Останаха съмнения, че има игра с ръка, но съдията даде знак играта да продължи.

69 – Смяна в състава на България. Кирил Десподов заема мястото на Даниел Младенов.

67 – ГОООЛ ЗА БЛЪГАРИЯ - 1:1! Ивелин Попов изпълни безпощадно дузпата – в горния ъгъл, за да изравни резултата, след което отиде и поздрави селекционера Красимир Балъков.

66 – Дузпа за България! Божидар Краев бе съборен в пеналта, след като преди това Иван Горанов спечели топката и я подаде технично към нападателя.

63 – Попадението определено смути националите и вдъхна самочувствие на домакините, които поеха инициативата. Стигнаха до корнер, който изпълниха заучено, но атаката им бе спряна заради засада.

58 - По две смени във всеки от съставите. Васил Божиков и Вандерсон заменят съответно Антон Недялков и Николай Димитров.

56 - ГОЛ ЗА ЕЙРЕ! Домакините поведоха, след като Христо Иванов не можа да се справи по най-добрия начин с един удар от границата на наказателното поле и Алън Брауни се разписа с добавка, при която останаха съмнения за засада.

55 – Корнер за България, този път късо изпълнение, но и то не доведе до нищо опасно.

53 – Отлична възможност за Дани Младенов, който получи хубав пас и бе непокрит на десетина метра, фронтално срещу вратата. И двата му удара обаче бяха блокирани от ирландци, като при един от случаите футболистите ни поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.

50 – България заигра по-добре след почивката, влизането на Попов определено даде импулс на нашите.

48 - Корнер за България – Симо Славчев опита воле, ала неуспешно.

46 - Ивелин Попов заменя Георги Миланов.

46 – Начало на второто полувреме. Една промяна в нашия тим.

46 – Край на първото полувреме! Ирландия – България 0:0 в Дъблин.

45 – Браво на Христо Иванов! Дебютиралият на вратата страж успя да направи чудесно инстинктивно спасяване след рикошет и така да запази равенството!

41 - Три поредни неточни удара на домакините.

33 – След бърза контраатака Божидар Краев изведе добре Даниел Младенов, чийто изстрел по диагонала обаче бе блокиран от защитник. Секунди след това същото се случи и при опит на Краев да порази целта – корнер за България.

32 - Грешка при изнасянето на топката от защитата ни води до ъглов удар в полза на Ирландия, но Христо Иванов излезе и боксира с една ръка.

30 – Засада на Дани Младенов.

24 – Ирландия започна да пресира високо нашите футболисти и това засега ги затруднява сериозно, но те се справят и към момента не са допуснали нито едно сериозно положение пред вратаря Христо Иванов.

18 – Трети пореден корнер за България, срещу нито един за домакините. Този път Симеон Славчев опита удар от воле, който обаче бе блокиран от защитник на Ирландия.

14 – Алън Джъдж засече с глава центриране, но прати топката високо над целта от 15-ина метра.

12 – Вторият корнер в спаринга също е в полза на България, след пробив на Пашов по фланга. Този път Кристиан Димитров засече с глава, но над вратата.

5 – Ъглов удар за България, след който дебютантът Пашов стреля с глава, но в ръцете на вратаря. Първи точен изстрел в срещата!

2 – Божидар Краев даде начало на обещаваща контраатака, но Николай Димитров се засуети и загуби край тъчлинията.

1 - Начало на мача!

На стадиона в Дъблин има много малко зрители, отчитат медиите в Ирландия, които обаче хвалят селекционера Мик Маккарти, че е дал шанс на много млади състезатели.