Локо Пд си поигра с огъня, но спечели срещу Царско село (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пловдивчани прекъснаха серията си от два мача без победа и настигнаха Левски

Локомотив Пд си поигра с огъня, но спечели с 3:2 гостуването си на Царско село в мач от  9-ия кръг в efbet Лига, който се игра на ст. "Славия" в София. "Черно-белите" събраха 17 точки и настигнаха втория Левски, който в неделя приема Черно море.

Новото попълнение Динис Алмейда (50) и Ален Ожболт (53) се разписаха за пловдивчани, а преди това Георги Хашев (19) си отбеляза автогол. Георги Минчев (86) и Родни Антуи (90+3) върнаха две попадения, но за повече нямаше и време.

По този начин Локомотив сложи край на серията си от два мача без победа - 0:1 от Левски и 1:1 с Ботев Пд.

Първият удар по посока на една от двете врати беше отправен от централния защитник на Локомотив (Пд) Дейвид Малембана в 3-ата минута. Изстрелът му обаче беше слаб и неточен. Още три след това Георги Илиев можеше да вкара. Парвиз Умарбаев изведе ветерана очи в очи със стража Мартин Димитров, който обаче излезе напред и спря ветерана.

В 19-ата минута Локомотив поведе в резултата с автогол на Георги Хашев. Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар, Дейвид Малембана игра с топката, но тя попадна във вратата, след като се отклони във футболиста на Царско село.

Домакините отговориха с удар на Серкан Юсеин от пряк свободен удар, Мартин Луков обаче се намеси решаващо. До края на първото полувреме Локомотив продължи да диктува темпото. В добавеното време Ален Ожболт пое топката в наказателното, завъртя се и шутира. Густаво Карбониери успя да подложи крак и да избие в ъглов удар.

Пет минути след подновяването на играта Динис Алемйда вкара първия си гол за Локомотив, след като влезе в игра от резервната скамейка в началото на второто полувреме. Умарбаев центрира от корнер, а португалецът се разписа с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

Три по-късно Ален Ожболт вкара за 3:0. Нападателят комбинира отлично с Бирсент Карагарен, му пусна отличен пас по земя и и Ожболт засече топката във вратата.

Удар на Серкан Юсеин от пряк свободен удар в 65-ата минута се отклони от страничната греда.

Гостите намалиха тепмото и Царско сле се възползва от това. В 86-ата минута реферът отсъди дузпа за домакините , след като Динис Алмейда събори Андерсон Кордейро в наказателното поле. Зад топката застана Георги Минчев, който не сбърка. В добавеното триминутно продължение домакините стигнаха и до втори гол във вратата на Мартин Луков. Негов автор беше Родни Антуи, който остана очи в очи с вратаря на Локо и с техничен удар прокара топката под плонжа му.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Мартин Димитров, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 26. Георги Хашев, 2. Густаво Карбониери, 17. Реян Даскалов, 20. Серкан Юсеин, 44. Божидар Кацаров, 14. Веселин Минев, 11. Родни Антуи, 10. Георги Минчев

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 9. Бирсент Карагарен, 50. Йосип Томашевич, 21. Георги Илиев, 14. Димитър Илиев, 12. Ален Ожболт