Лудогорец загря за Лига Европа с рутинна победа над Етър (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" спечелиха с 2:0 домакинството си, откъснаха се на върха с 4 точки

Лудогорец спечели с 2:0 домакинството си на Етър в двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. „Орлите” контролираха случващото се на терена през целия мач и заслужено записаха шеста победа за сезона. Така разградчани вече имат 21 точки, на 4 от Левски и Локо Пд, които са с по 17, въпреки че столичани имат мач утре с Черно море. Точни за днешния успех на „орлите” бяха Кешеру в 47-ата и Лукоки в 86-ата. Следващият двубой на Лудогорец е в груповата фаза на Лига Европа, в четвъртък на 19 септември, когато приема на своя стадион ЦСКА Москва.

Първото полувреме мина под диктовката на „орлите”, които имаха няколко много добри възможности да открият резултата, но Етър запази мрежата си суха след 45 минути игра.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на гостите бе ъздадена в 20-ата минута, когато Кешеру комбинира с Жоржиньо, който обаче шутира във ръцете на вратаря.

Пет по-късно Крис Гади отправи много опасен удар, но топката мина над вратата.

В 29-ата минута Форстър също пробва далечен изстрел, като бе много близо до целта, но кълбото премина над  напречната греда.

Разградчани стигнаха до гол в 31-ата минута, който обаче бе отменен заради засада. Лукоки центрира от десния фланг, Марселиньо засече в движение и затрудни стража Христо Иванов, който все пак успя да парира. Топката попадна в Жоржиньо, който от няколко метра не сгреши, но бе в положение на засада.

Атаките на домакините ставаха все по-опасни, а в 39-ата само липсата на късмет попречи на Лудогорец да открие. При центриране от корнер на Лукоки топката бе отклонена от Манолев, който прати към непокрития Марселиньо, той засече с глава, но прати в напречната греда.

Още в началото на второто полувреме „орлите” поведоха. При центриране от корнер топката бе засечена от Форстър, Кешеру отклони леко, но достатъчно да затрудни вратаря. Иванов успя да спаси, но Кешеру направи точна добавка за 1:0 в 47-ата.

Две по-късно румънецът можеше да удвои, но прати покрай гредата.

В 60-ата минута Христо Иванов излезе навреме при опасна атака на „орлите” и успя да избие топката преди Лукоки да стигне до нея.

При атака на „болярите” в 78-ата минута Иван Стоянов шутира от границата на наказателното поле, а Ренан само изгледа топката, която мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 86-ата домакините сложиха край на интригата. Дан Битон задържа умело отдясно и подаде по земя за Швиерчок, той технично изведе Лукоки и нападателят не сгреши сам срещу Иванов, оформяйки крайното 2:0.