ЛУД МАЧ В РУСЕ! Дунав и Славия по чудо не си вкараха гол (ВИДЕО)

И двата отбора пропуснаха уникални възможности, взеха само по точка

Дунав (Русе) и Славия завършиха наравно 0:0 в мача си от 9-ия кръг на efbet Лига. И двата отбора показаха много атрактивен и динамичен футбол, като положенията пред двете врати не липсваха в нито един момент, но така и не намериха правилния път към една от двете врати.

Доказателство за това е и статистиката от срещата, която показва общо 12 удара и 8 корнера към двете врати, както и една греда на сметката на гостите.

Домакините започнаха по-активно срещата и в 7-та минута удар на Лазаров от фаул беше уловен от Георгиев. Малко след това Галин Иванов отвърна на удара с хубав изстрел от дистанция, който Макденджиев плонжира и спаси.

Малко след половин час игра Стефан Христов отправи бомбен шут след центриране от фаул, който мина над напречната греда. Секунди по-късно Ковачев стреля с глава след центриране от корнер, но Георгиев показа невероятен рефлекс и изби, като дори останаха съмнения дали топката не е минала голлинията.

Минута преди почивката изстрел на Ахмедов беше избит от Георгиев, Христов стигна до топката, но падна в наказателното поле след съприкосновение с Виачки, който в опита си да изчисти топката не успя да играе с нея. Русенци веднага поискаха дузпа, но Волен Чинков не отсъди наказателен удар.

След почивката Славия организира опасна атака в 55-та минута, след като Галин Иванов намери Чунчуков, нападателя преодоля Макенджиев, но дългото му повеждане даде шанс на Костадинов затвори възможността му да стреля към вратата.

Последваха две опасности пред вратата на гостите, като първо Христов не успя да намери очертанията след удар от дистанция, при който Георгиев беше излязъл неразчетено напред, а в 65-та отново той дриблира добре, но ударът му от 8 метра не намери целта.

Четвърт час преди края Христов намери Димов в пеналта, но изстрелът на халфа мина покрай целта. След това Славия напълно взе инициативата и стигнаха до най-чистото си положение в последната 90-та минута, когато шут на Шоколаров се отби от левяи стълб на Макенджиев, а след това Соев не успя да направи добавка.

Така Дунав и Славия не успяха да победят в четвърти пореден мач, като това оставя русенци на 10-то място с 9 точки, а столичният клуб е на осма позиция с две точки повече.

Дунав - Славия 0:0

Стартови състави:

Дунав: Макенджиев, Костадинов, Николов, Ковачев, Милчев, Щерев, Димов, Лазаров, Христов, Ахмедов

Славия: Георгиев, Патев, Виячки, Хуманес, Попадийн, Стоев, Узунов, Шоколаров, Кръстев, Иванов, Чунчуков