ШОК ЗА ЛИВЪРПУЛ! Носителят на трофея тръгна със загуба в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мертенс от дузпа и дебютантът Йоренте носят огромната радост за Наполи

Наполи победи за втора поредна година у дома Ливърпул в групите на Шампионска лига.

Носителите на трофея стартираха с поражение защитата на титлата си, след като отстъпиха с 0:2 в Неапол.

Двете попадения паднаха в заключителните минути, като първо Дрис Мертенс откри от дузпа, а после резервата Фернандо Йоренте, който дебютира от пейката, оформи крайния резултат.

Двата отбора започнаха предпазливо. В осмата минута Ървинг Лозано прати топката в мрежата на Адриан, но попадението не бе зачетено заради засада. Вратарят на гостите изигра силен мач и направи решителни спасявания, докато Върджил ван Дайк и Калиду Кулибали показаха, че са сред най-добрите защитници в света.

Все пак преди почивката Мо Салах веднъж преодоля Кулибали, но не успя да стреля и топката стигна до Мане, която я насочи към Милнър, чийто изстрел бе неточен.

Последваха силни минути за Наполи, а към края на първото полувреме темпото спадна. Точно преди почивката Ливърпул стигна до две положения. Първо Мане изведе Милнър, но той не успя да намери Салах, а малко по-късно удар с глава на Фирмино мина на сантиметри от лявата греда.

Малко след паузата Адриан спаси майсторски удар на Мертенс от близка дистанция, но и Алекс Мерет отговори със същото след опит на Салах.

Така се стигна до 82-ата минута и влизане в пеналта на Кайехон, който падна след съприкосновение с Анди Робертсън и спечели дузпа.

Тя бе потвърдена с ВАР и изпълнена силно от Дрис Мертенс, за да може Наполи да поведе, въпреки намесата на Адриан – 1:0.

След това Ливърпул потърси изравняване, но в добавеното време нетипична за Ван Дайк грешка доведе до второ попадение за домакините, дело на дошлия наскоро нападател Фернандо Йоренте.