ФЕНОМЕНАЛЕН, ФАНТАСТИЧЕН, ПЕТЗВЕЗДЕН ЛУДОГОРЕЦ! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" постигнаха най-гръмката си победа в Европа над ЦСКА, Кешерю с хеттрик

Лудогорец размаза  ЦСКА (Москва) с категоричното 5:1 в първи мач от група "H" на Лига Европа. Българският шампион изигра страхотен мач срещу руския гранд, който е носител на трофея във втория по сила европейски клубен турнир от 2005 година. "Орлите" изоставаха с 0:1 на полувремето, въпреки че имаха няколко изгодни ситуации. През второто полувреме обаче избраниците на треньора Станислав Генчев бяха брилянтни и унищожиха "армейците" от Москва, за да се стигне до впечатляващия обрат.

Над всички беше Клаудиу Кешерю, който блесна с хеттрик за 21 минути. Преди него точни във вратата на Игор Акинфеев бяха още Вандерсон и Джоди Лукоки. В 11-ата минута Игор Дивеев даде преднина на отбора на Виктор Гончаренко, след което обаче "армейците" бяха тотално надиграни от българския шампион.

В началото на второто полувреме "орлите" нокаутираха руския гранд с три гола до 52-ата минута! В 48-ата Вандерсон изравни, стреляйки от воле и прокарвайки топката под плонжа на неубедителния в тази ситуация Игор Акинфеев - 1:1. След само 120 секунди домакините сътвориха обрата. И Лукоки прониза Акинфеев - 2:1. Антон Недялков центрира отляво по земя, като няколко играчи на ЦСКА се разминаха с топката. Пред вратаря Джоди Лукоки успя да я засече право в долния му десен ъгъл и "орлите" вече имаха преднина.

В тези минути руснаците буквално не знаеха къде се намират. В 52-ата стана 3:1, след като Кешерю отбеляза първото си попадение в мача. Румънският национал стреля от воле с левия крак от границата на наказателното поле, наказвайки Акинфеев.

В 57-ата минута резервата Ахметов намери добре топката от движение, но Ренан се намеси добре и спаси.

Десет минути след това стражът на ЦСКА отрази удар на Вандерсон от малък ъгъл. В 68-ата минута разградчани вкараха и четвърто попадение. Недялков проби отляво и сви топката към Кешеру в наказателното поле, който с прецизен удар направи Акинфеев безпомощен за 4:1.

Четири минути след това дойде и пето попадение във вратата на клетите "армейци". Марселиньо се озова сам срещу Акинфеев, преодоля го, а вратарят го фаулира в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а Кешеру оформи своя хеттрик.

До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се и Лудогорец постигна една от най-знаменитите си победи в Европа!

В другата среща от групата Еспаньол и Ференцварош направиха 1:1 в Испания.

След две седмици - на 3 октомври, Лудогорец гостува на Ференцварош, а ЦСКА (Москва) ще приеме Еспаньол.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 3. Недялков, 90. Форстър, 25. Баджи, 21. Григоре, 12. Анисе, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 84. Марселиньо (к), 28. Кешеру;

ЦСКА МОСКВА: 35. Акинфеев (к), 2. Фернандес, 8. Влашич, 19. Нишимура, 20. Кучаев, 23. Магнусон, 25. Бистрович, 29. Бийол, 62. Карпов, 78. Дивеев, 98. Обляков;

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЧАТ-КОМЕНТАР

1 мин. Начало на срещата!

2 мин. Медицинска помощ за Анисе, чиято уста беше разбита.

5 мин. Греда за Лудогорец, последвана от пропуск на Вандерсон.

9 мин. Лукоки получи дълъг пас зад гърба на руската защита. Холандецът центрира по земя в търсене на съотборник около точката на дузпата, но там нямаше никого.

11 мин. ГОЛ ЗА ЦСКА МОСКВА - 0:1! 19-годишният Игор Дивеев с дебютен гол за московските "армейци"!

15 мин. Втора греда за Лудогорец!  Марселиньо успя да се вклини между бранителите и да засече центрирането на Лукоки. От около 6 метра той потърси горния ляв ъгъл, а Акинфеев показа светкавичен рефлекс, за да избие в напречната греда. Кешеру дотича с намерение за добавка, ала ъгълът беше твърде малък и румънецът шутира силно над целта.

20 мин. Супер спасяване на Акинфеев! От около 8-9 метра Кешеру нанесе много солиден шут с левия крак по диагонала, на Акинфеев за пореден път спаси.

24 мин. Марселиньо опита изстрел с левия крак, а топката мина доста над гредата.

30 мин. Опит за далечен шут на Обляков. От около 22 метра руският футболист изпрати топката високо над вратата.

33 мин. Влашич изсипа топката от пряк свободен удар, търсейки Фернандес по десния фланг. Натурализираният руски национал се пребори с Вандерсон за нея и успя да си проправи път към вратата. От упор бразилецът опита шут към близкия ъгъл, а Ренан с една ръка да спаси.

45 мин. 2 минути добавено време към първата част.

45+2 мин. Край на първата част!

46 мин. Начало на втората част!

48 мин. ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 1:1! Голът на Вандерсон до голяма степен ще виси на съвестта на Акинфеев! Именно голмайсторът опита много техничен пас за Сисиньо отдясно, а десният бек с добър дрибъл си проби път навътре в пеналта. Там топката беше изчистена от краката му, за да може Вандерсон да я посрещне с изстрел от границата на наказателното поле. Шутът беше насочен в центъра на вратата, ала мина под плонжа на Акинфеев и спря в мрежата.

50 мин. ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:1! Отлично центриране на Антон Недялков, който беше далеч от наказателното поле, ала съзря включването на Лукоки в другия край на пеналта. Националът пусна премерено до точност центриране по тревата, а холандският му съиграч вече беше изпреварил всички за топката, за да я засече в долния десен ъгъл.

52 мин. ГООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 3:1! Кешеру!!! Какво изпълнение на румънеца! Вандерсон се бе изтеглил по-назад, за да получи топката и центрира по интересен начин към границата на наказателното поле. Там Кешеру намери топката от воле и с невероятна прецизност изпрати топката в долния десен ъгъл. Изключително попадение!

54 мин. Първа смяна за ЦСКА Москва - Илзат Ахметов замени Нишимура.

54 мин. Втора смяна в ЦСКА Москва - Фьодор Чалов заменя Биол.

61 мин. Жълт картон за Вадим Карпов от ЦСКА Москва за груб шпагат в краката на Вандерсон.

69 мин. ГОООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 4:1! Кешеру демонстрира инстинкт на хищник! Недялков с още една забележителна асистенция, като напредна отляво и центрира ниско по тревата към точката на дузпата. Там Кешеру беше оставен без никаква опека и от движение порази целта с кинжален шут по диагонала.

71 мин. Последна смяна за ЦСКА - Кучаев седна на пейката, вместо него Лукас Сантос.

72 мин. Жълт картон за Акинфеев и ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо излезе сам срещу вратаря, усети, че губи скорост и няма да завърши, затова мъдро финтира и беше повален.

73 мин. ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 5:1! Хеттрик на Кешеру, за първи път в европейски мач! Румънецът беше прецизен от бялата точка и нямаше значение, че Акинфеев усети ъгъла.

75 мин. Първа смяна в Лудогорец - Яцек Горалски замени Марселиньо.

90 мин. Край на мача! Страхотна победа за Лудогорец!!!
Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"