Браво! Григор Димитров на ¼-финал в Ченду (ВИДЕО)

Хасковлията напомни за слабостите си във втория сет, но възкръсна

Григор Димитров започне участието си на турнира на твърди кортове в Ченду (Китай) по най-добрия начин. Хасковлията разби на старта Даниел Евънс след 7:5, 7:5 след час и 39 минути игра.

Организаторите поставиха двубоя между двамата първи в програмата на Централния корт, може би с идеята да привлекат повече публика в не особено удобното обедно време за работещите китайци. Тактиката им обаче не успя напълно, след като по трибуните имаше по-малко хора, отколкото по време на тренировките на българина.

Въпреки това Гришо показа най-доброто от себе си и направи три пробива за крайния успех, след като съперникът му успя да върне единия. Димитров показа агресивна и прецизна игра в повечето време, като се опитваше да допуска минимален брой грешки.

Той обаче се пропука във втория сет, когато сервираше за мача, но успя да се стегне и да стигне до крайния успех. Така той поведе с 2:1 победи в двубоите с Еванс, след като до момента двамата имаха по един успех.

Двубоят започна равностойно, като пръв възможност за пробив получи англичанинът при 1:1 гейма, след като поведе с 40:30 в подаването на Григор. Хасковлията обаче не допусна изненада и поведе с 2:1. Веднага след това той самият имаше възможност да направи брейк, но ситуацията се повтори с обратен знак и геймовете бяха изравнени – 2:2.

От тук нататък двамата тенисисти внимаваха повече на подаванията си и успяваха да ги печелят. Така се стигна до 12-ия гейм, когато при 6:5 Димитров проби съперника си и поведе в резултата – 1:0 сета.

Във втората част българинът започна доста убедително и набързо натрупа аванс от 3:0 гейма, след един пробив. Когато сервираше за мача при 5:3 обаче Гришо се пропука и напомни за слабостите си в последните месеци. Той допусна двойна грешка и взе още няколко грешни решения, за да се стигне до 15:40 за Еванс.

Хасковлията обаче се стегна и успя да изравни – 40:40 и когато изглеждаше, че вече и психологическото предимство е на негова страна, той отново сбърка на два пъти и подари гейма на британеца за 5:4. Окрилен, Даниел взе следващото си подаване за 5:5 и сета започна от нулата. Това като чели ядоса Григор и той се мобилизира максимално, за да спечели сервиса си, а след това да стигне и до нов пробив, за да триумфира в мача.

Така Димитров се класира за четвъртфиналите в Ченду, където ще срещне победителя от двубоя между Александър Бублик (Казахстан) и Джордан Томпсън (Австралия).