КРАХ ЗА ЦСКА! Берое удари "червените" в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии спечелиха с 2:1 дербито, "червените" фенове скандират "Люпко, вън!"

Берое нанесе втора загуба на ЦСКА от началото на шампионата, след като победи „армейците“ с 2:1 на собствения си стадион в дербито на XI кръг на efbet Лигата. В 31-ата минута домакините се възползваха от грешка на Кери в централната зона и откриха резултата, а точен бе Ибрахима Конте. След почивката резервата Рубен Бригидо вкара красив гол в 78-ата, а Али Соу отбеляза за гостите в 90-ата минута, оформяйки крайното 2:1. След успеха Берое се изкачи на 5-ата позиция в класирането с 18 точки. ЦСКА остава на четвърто място с 19 точки, като столичани изостават от лидера Лудогорец вече с 8 точки. Загубата на ЦСКА не бе приета добре от феновете на  тима, които скандираха след загубата "Люпко, вън!"

Положенията липсваха през първите минути на двубоя в Стара Загора, като ЦСКА бе с една идея по-атакуващият отбор на терена.

Евандро стреля неточно в 14-ата, а шест по-късно Али Соу пробва шут от сериозна дистанция, но отново без да притесни Перниш.

В 31-ата минута Греъм Кери се подхлъзна в средата на терена, Охене отне топката и напредна бързо в половината на гостите, подаде към Ибрахима Конте и гвинеецът с плътен удар в близкия на вратаря Бусато ъгъл прати топката в мрежата.

Опитите на „червените“ да стигнат до гол продължиха да бъдат неуспешни, като най-близо до целта бе Греъм Кери в добавеното време, когато изпълни фаул и топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

Второто полувреме бе много по-динамично, а в 51-ата минута Али Соу пропусна от добра позиция да върне паритета, стреляйки във вратаря Перниш.

В 65-ата минута Алкан засече с глава центриране от корнер, топката попадна във Виктор Генев, който от 6-7 метра отклони, но право в Бусато и стража на гостите успя да парира.

Минута по-късно гостите бяха много близо до гола, но след удар на Кристиян Малинов топката мина покрай дясната греда.

В 78-ата минута домакините нанесоха втория си удар. Александър Цветков открадна топката от Тиаго, нахлу в половината на ЦСКА, подаде по земя на резервата Бригидо, а португалецът не остави шансове на Бусато със силен удар под напречната греда.

В 84-ата минута Камбуров пропусна да направи резултата класически, стреляйки встрани от вратата.

В последната минута от редовното време Али Соу засече с глава центриране от фаул и намали изоставането на гостите. ЦСКА обаче не успя да стигне поне до точка и загуби от Берое, като заралии печелят у дома срещу "червените"  за първи път в първенството от далечната 1990 година.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

90 Четири минути добавено време.
90 ГОООООЛ! Али Соу засече с глава центриране от фаул и намалява изоставането на своя тим.

84  Пропуск на Камбуров! Голаджията на домакините стреля покрай десния страничен стълб от добра позиция.
78  ГОООООЛ!!! Берое нанася втория си удар! Александър Цветков открадна топката от Тиаго, напредна в половината на ЦСКА, след което пусна за Рубен Бригидо, а португалецът матира за втори път Бусато с мощен шут под напречната греда!

76 Денис Давидов заменя  Кери.
75 Последна смяна за Берое, Йосипович излиза, на негово място Мартин Камбуров.
73 Мощен удар на Али Соу, отново обаче неточно.
73 Жълт картон за Кери.
69 Смяна в Берое, отново принудителна - Виктор Генев се контузи, на нег
ово място влезе Георги Ангелов.
67 Пропуск! Кристиян Малинов стреля по земя към далечния ъгъл, Перниш плонжира, но не успя да играе с топката, която обаче мина близо покрай десния страничен стълб.
65 Центриране от корнер за Берое,  Алкан засече с глава и топката се насочи към Виктор Генев, който отклони леко кълбото, но в обсега на Бусато.
61 Евандро излиза и на негово място влиза Тони Уот. В Берое също се прави смяна, Румен Бригидо заменя контузилия се Вандерсон.
60 Удар на Тиаго, който е блокиран и топката излиза в корнер.
58  Вандерсон получава лекарска помощ.
54 Смяна в ЦСКА, заменен е Турицов, на негово място влиза Вив Соломон-Отабор
51 Шанс за Али Соу, нападателят на ЦСКА се освободи от бранител и остана сам срещу Перниш, но стреля във вратаря, който си бе покрил ъгъла.
46 Начало на второто полувреме.
45+4 Удар на Тиаго от фаул, но отново встрани от целта. Съдията дава край на първата част.
45+3 Бандаловски получава жълт картон.
45+2 Опасен удар от фаул на Греъм Кери, топката мина на сантиметри от левия страничен стълб!
45 Три минути добавено време.
38 Жълт картон за Ерол Алкан.
31 ГОООООЛ! Берое повежда! Кери се подхлъзна в средата на терена и загуби топката, Охене напредна в половината на гостите и пусна по земя за Конте, който стреля силно в ъгъла на вратаря, а кълбото мина под плонжа на Бусато - 1:0 за заралии.

24 Играта е подновена.
22 Кратко прекъсване на терена заради нарушена видимост от димки на феновете.
20 Шут на Али Соу от сериозна дистанция, топката премина встрани от десния страничен стълб.
18 Добър пробив отляво на Ибрахима Конте, който е спрян до аутлинията от Албентоса.
14 Далечен удар на Евандро, който не намира целта.
13 Спокойни минути на стадиона на Берое, без положения пред двете врати.